Віртуальні виставки


У спогадах лину в минуле


  (  До 85 - річчя від дня народження Олександри Павлівни Кондратович)

                  Авторитетним знавцем традицій і звичаїв, обрядів і фольклору поліщуків є Олександра Павлівна Кондратович. Величезна любов до рідного краю, його мешканців, глибоке пошанування всього того, що було створене сотнями поколінь, стали незгасним полум'ям, яке живить дослідницю у її плідній роботі. 


      Кондратович О. Калиновий квіт Полісся : Пісенні скарби краю / О. Кондратович. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2007. - 248 с.                    
В збірнику подано різножанрові пісні: веснянки, жниварські, косарські, козацькі, заробітчанські, балади й рідкісні , які побутують в Камінь-Каширському районі, а також вміщені розповіді про носіїв та популяризаторів духовних надбань поліщуків.

Кондратович О. Коса ж моя шовковая : Дівоча коса в побуті, звичаях та обрядах поліщуків / О. Кондратович. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2006. - 98 с.
        У книзі висвітлено погляди українців на дівочу косу, показано її роль у побуті, по-новому розкрито символіку, народні уявлення, звичаї та обряди, пов'язані з нею.

Кондратович О. Кримно і Брониця : минувшина та сьогодення / О. Кондратович. - Луцьк : ПВД «Твердиня», 2011. - 176 с.

  У виданні розкрито непрості сторінки поліського села Кримно  Камінь-Каширського району на Волині від минувшини до сьогодення  та долі окремих людей і родин.

Кондратович О.  На перехрестях долі : Спогади / О. Кондратович. - Луцьк :  «Надстир’я», 2016. - 328 с.

         Це багатопланова панорама Волинського Полісся, на тлі якої проходить її життя – від поетичних картин раннього дитинства до нелегких випробувань, незрідка між  існуванням та смертю. Зі сторінок книги віє чаром народної пісні, легенди, переказу, звичаю, прапредківських заповітів.

Кондратович О.  Народний календар Волнського Полісся / О. Кондратович. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2009. - 200 с.

     У книзі системно, від свята до свята, показано спосіб життя поліщуків, їхні набутки у сфері матеріальної та духовної культури, розкриваються традиції, звичаї, обряди, вірування та повір’я.


Кондратович О.  Народини, або Дарована Богом свіча : родильні звичаї Західного Полісся / О. Кондратович. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2004. - 132 с.

 Очікування та народження дитини, її догляд та виховання, забезпечення належного фізичного та розумового розвитку, формування духовно-моральних засад, оберегові дії, до яких вдавались при цьому на Західному Поліссі, - про це висвітлюється в даній книзі.         Кондратович О.  Нуйно : на скрижалях історії і сьогодення 
/ О. Кондратович. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2006. - 152 с.

 Книга ця – літопис поліського села від сивої давнини і до нашого часу, життєпис окремих людей, які своєю невтомною подвижницькою працею прославляли себе і свою землю далеко поза його межами; правдиве відображення найзначиміших подій, світлих, величних і трагічних, що траплялись на шляху мешканців Нуйна.

Кондратович О.  Олекса Ошуркевич : з антеїв Волинської землі / О. Кондратович. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2013. -          120 с.

     Допитливий читач знайде тут аналіз найвідоміших праць з народнопісенної творчості, казкового епосу, народних  творів героїчної тематики, краєзнавства, народних ремесел, тощо.


Кондратович О.   Поліська весільна епопея  / О. Кондратович. - Луцьк : « Надстир’я», 2017. - 231 с.

       Книга написана на основі дослідження весільної обрядовості Камінь-Каширщини. Великий інтерес читачів викличуть детальні описи весільних обрядів, зроблених у селах Видричі та Гута-Камінська.

 Кондратович О.   Продиктоване серцем : Збірник вибраних статей       / О. Кондратович. - Луцьк : Вежа-Друк,  2014. - 192 с.

     Ця книга – то мовби привідчинене вікно в минувшину з її традиціями, звичаями, обрядами та віруваннями. Зацікавлять читача  традиції плекання дитини, пошанування жінки-матері; звичаї водіння Ведмедя, Коня, відзначення свята Покрови.


Кондратович О. Українські звичаї : Народини. Коса ж моя… / О. Кондратович. - Луцьк :  Волинська обласна друкарня ,  2007. - 240 с.

       В епіцентрі цієї книги поставлено жінку.Тут детально прослідковуються різні етапи її становлення та життя. Возвеличується Жінка-Матір в пісенному фольклорі Волинського Полісся.

 Кондратович О.  « Як у лузі калинойка з квітками» : Возвеличення Жінки-Матері в пісенному фольклорі Волинського Полісся / О. Кондратович. - Луцьк :  Медіа,  1999. - 95 с.

     Авторка глибоко й всебічно простежує роль  та місце жінки сім’ї й суспільстві. Берегиня предківських традицій, звичаїв, обрядів. Героїня незчисленних перлин народного мелосу – хто вона, яка , куди прямує, чому навчає? Тут і сива давнина, легенда, міф, і сьогочасне, і погляд у майбутнє.Майстер детективу

  ( До 50-річчя від дня народження Андрія Кокотюхи)

Андрія Кокотюху називають «батьком українського готичного детективу». Однак пише він не лише детективи, а й сценарії для фільмів та серіалів. Станом на сьогодні, у активі письменника знаходиться понад 70 книг і близько 100 сценаріїв, але він і досі не вважає себе відомим.               Кокотюха А.А. Автомобіль із Пекарської : роман / Андрій Кокотюха; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. - К.: Довженко Букс, 2016. – 283 с. – іл.

Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її Таємного коханця. Це — Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність. Та докази готовий довірити лише одній людині — Климові Кошовому, який повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори — підозрюються всі. 

 


Кокотюха А.А. Багряний рейд : роман / Андрій Кокотюха. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 288 с.

Максим Коломієць, колишній радянський міліціонер, потім — в’язень ГУЛАГу та диверсант, волею долі потрапляє у волинські ліси та приєднується до українських повстанців. У цьому романі Коломієць — уже командир відділу УПА на псевдо Східняк. А східнякам в УПА не дуже довіряють. Проте ніхто, крім Коломійця, не може очолити бойову групу, яка вирушає в небезпечний рейд з Волині на Київщину. Тут, у радянському тилу, повстанці мають вести агітацію й готувати диверсії. Не всі дійдуть до місця живими. Не всі виживуть у сутичці з загонами НКВС. А ті, хто вижив, помстяться за смерть побратимів.

                                                  

           Кокотюха А. Біла ніч : роман / Андрій Кокотюха ; передм. О.Пагірі. – 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 288 с.    

Весна, 1945 рік. На Західній Україні — тотальний наступ загонів НКВД на повстанську лісову армію. Максим Коломієць на прізвисько Східняк очолив летючий відділ, який здійснює диверсійні військові операції. Про нього ходять легенди: безстрашний відділ Східняка може діяти одночасно у кількох місцях, а сам Коломієць – невловимий.

 

Кокотюха А.А. Вигнанець і навчена відьма / Андрій Кокотюха. – Харків : Віват, 2019. – 304 с.

Літо 1911 року. Колишній київський слідчий, а тепер вигнанець Платон Чечель виконує в Полтаві делікатне доручення. Але його затримує в місті ще одна історія—не кримінальна, а містична. У краї діється щось дивне. Псується погода, масово мре худоба, молоду місцеву поміщицю звинувачено у відьомстві. За всім цим криються старі чужі сімейні гріхи—кривава розплата за них невідворотна. Які ж чорти ховаються в заболоченому кутку Полтавщини? 

Кокотюха А. Вигнанець і чорна вдова / Андрій Кокотюха ; обкл. О.Скорчинської. – Харків : Віват, 2019. – 304 с.

Весна 1909 року. Київський слідчий Платон Чечель викриває жорстокого убивцю юних дівчат –  доньку таємного радника з Петербурга. Згодом панянка гине за тих же обставин, що й її жертви. Тож впливові родичі звинувачують поліцейського в наклепі. Для всіх Платон стає вигнанцем. Єдиний вихід не опинитися на каторзі – це врятувати життя мільйонера фон Шлессера. Йому нібито загрожує молода дружина, що встигла здобути славу чорної вдови. Однак барон помирає, і це лише початок серії майбутніх холоднокровних убивств. Кокотюха А. Вогняна зима : роман / Андрій Кокотюха . – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с.

Ще вчора кожен громадянин України мав своє життя. У якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013-2014-ого, і тисячі українців опинилися у вирі Революції Гідності - та по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов став активістом Автомайдану. Продавчищя з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на прізвисько Птаха виходить із віртуального світу і робить "коктейлі Молотова". Тітушка Сірий не має переконань, аби платили. А Олег, боєць "Беркуту", готовий карати "майданутих" навіть задарма... Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо - і затамовуємо подих. Бо тут усе справжнє - і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще - відчайдушна віра,що кінець кінцем усе буде добре...


            Кокотюха А. Коханка з площі Ринок : роман / Андрій Кокотюха. – Харків :Фоліо, 2018. – 282 с.

Страшні часи настали для мальовничого Львова під російською окупацією. Під масові арешти потрапляє Клим Кошовий, проте все несподівано змінює смерть Божени Микульської, коханки впливового російського офіцера. І не тільки його.

Кококотюха А. Називай мене Мері… : роман / Андрій Кокотюха. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 352 с.

Прокинувшись ранком, він бачить поруч із собою мертве тіло Мері, а на собі – її кров. Так Олег опиняється поза законом, адже його підозрюють не в одному жорстокому вбивстві, а цілій серії. У Кобзаря лишилося мало часу, аби знайти справжнього маніяка.Кокотюха А. Останній контракт : кримінальний роман / Андрій Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 192 с.


 Київський «авторитет» наймає двох професійних убивць — Антона й Віту — виконати замовлення на ліквідацію непоступливого бізнесмена у Сполучених Штатах. Пара майстерно «розв’язує» проблему, однак лише імітує загибель товстосума. Коли замовники-мафіозі дізнаються про це, професійні «мисливці» самі опиняються в ролі дичини, на яку полюють. 


Кокотюха А. Повний місяць : роман / Андрій Кокотюха. – 2-е вид. – Київ: Нора Друк, 2015. – 368 с. – ( Серія «Морок»).

Осiнь 1944 року. Подiлля. Лiнiя фронту вже далеко, але спокою в тилу немає. У селищi Сатанів страх перед гестапо змiнився боязню каральних операцiй НКВС, мало того, округу тероризують озброєнi до зубiв банди кримiнальникiв та дезертирiв, але й це ще не все: кiлька мiсяцiв у околицях на узлiссi знаходять тiла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завiвся в тутешньому лiсi вовкулака... Розгадати таємницю сатанівського лiсу береться бойовий офiцер, фронтовик Андрiй Левченко.Кокотюха А.А. Таємне джерело : роман / Андрій Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 320 с.

Коли прагматичний і скептичний Ігор Князевич починав розслідування серії загадкових убивств, він навіть не здогадувався, що сліди приведуть його до прадавнього Чорного лісу, де струмить таємне джерело. Добру людину, якщо вірити народним оповідкам, вода з нього може оживити. А лиху, із чорним серцем, — убити. Люди зникають, а джерело зберігає свою таємницю. Та чи до снаги Князевичу розплутати цей міфічний клубок? Кокотюха А. Темні таємниці : роман / Андрій Кокотюха . - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 288 с.
          Піщане — селище з поганою славою. А все тому, що в його околицях вже давно зникають люди, і найчастіше — молоді. Одного разу поліція знаходить там само тіло 26-річного Євгена. Це шокує Ольгу, адже Євген був хлопцем її доньки Яни, з ним вона втекла з дому. Ольга відчуває, що донька в небезпеці, та поліція не квапиться шукати дівчину. Тому Ольга звертається до колишнього правоохоронця Вадима Чотара. Його вже давно цікавлять дивні події, що відбуваються поблизу Піщаного, особливо в зачиненому старому пансіонаті…Кокотюха А. Темна вода : роман / Андрій Кокотюха. – 2-е вид., переробл. і доповн. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 272 с.

          Рукопис роману відзначено Першою премією Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”.

Воно живе на дні Тихого затону в зачарованій Десні. Воно — породження деснянських легенд, міфів або — чиєїсь хворобливої фантазії. Підводне чудовисько ніхто не бачив, але його бояться жителі довколишніх сіл. Бо воно виходить з води і вбиває рибалок. Але чудовисько залишає сліди.           Кокотюха А. Чорний ліс : роман / Андрій Кокотюха. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 304 с.

         У Чорному лісі на Волині українці ведуть смертний бій на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головному героєві — колишньому міліціонерові з Миргорода, зекові, радянському диверсанту — непросто розібратися в тому, хто є ворогом його народу. Утім, вроджене прагнення справедливості не лишає для нього сумнівів, на чиєму боці правда, а стрімке розгортання подій, у вирі яких він опинився, спонукає відстоювати її зі зброєю в руках.


Літературні вітражі Володимира Лиса

( До 70-річчя від дня народження)

Письменники бувають різні. Хтось пише романи, хтось – трилери, інші – детективи, а хтось пише життя. Саме таким автором є володар Гранд Коронації слова-- Володимир Лис.


  


  Лис В.С. В’язні зеленої дачі : роман / В.С. Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 272 с.       

    Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той невідомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку, першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити      сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити…   Лис В.С. Графиня / В.С. Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля,
 2016. – 224 с.

Розмінявши п'ятий десяток, провінційний художник і шкільний учитель малювання Платон Лемещук не мав ілюзій стосовно того, що він "міг би" у цьому житті і яким воно є в реальності. Численні пейзажі рідного містечка Густого Лугу, кілька портретів і талановита учениця Люба - єдина, за чиє майбутнє він колись справді боровся, і єдина, чиє кохання не схотів прийняти. І коли одного дня він якимось містичним чином втрачає усі свої картини - останніх свідків, що він був художником, - Платон відчуває: і він, і все налякане таємничими вбивствами містечко стали жертвами чиєїсь злої волі, абсурдної фантазі


      Лис В.С. Діва Млинища : роман / В.С.Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля,  2016 . – 368 с.

 Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого — зради своєї совісті.Лис В.С. Іван і Чорна пантера / В.С. Лис.  – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2012.  – 320с.

 Це зовсім інший та несхожий на попередні роботи твір. Сюжет справді досить цікавий і легкий для сприйняття; дві антитезисні сюжетні лінії, які потім поєднуються в одну (життя багатої американської моделі та бідного недоумкуватого селянина Івана).


                                                     


Лис В.С. Із сонцем за плечима : Поліська мудрість Пелагеї / В.С. Лис; худож. А.Печенізький, Г. Печенізька, Ю. Печенізька. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2014. – 

240 с. : іл.


Це життєвий досвід на перший погляд звичайної сільської жінки, бабусі Пелагеї, — це та сама велика мудрість нашого народу. І можливість долучитися до неї — велике щастя. «Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї» не просто книжка — це літопис народного досвіду, пам’ятник правічній мудрості українського народу. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока — і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.

              


Лис В.С. І прибуде суддя : роман / В.С. Лис. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2019. – 240 с.


 Знайомство зі Старою Вишнею в молодого випускника юрфаку Георгія виявилося моторошним. На його руках померла провідниця потяга Людмила. Незабаром знаходять задушеною дівчину Нілу. Георгій відчуває: в Старій Вишні коїться щось дивне й жахливе.

 


Лис В.С. Країна гіркої ніжності : роман / В.С. Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 368 с.


Три жінки, три нелегкі долі, три шляхи до кохання... У неї було дивне ім`я і дивовижна доля. Даза, дочка радянського чиновника, у 30-х роках пройде пекло дитбудинку, а після війни опиниться на Волині, у вирі повстанської боротьби. Її донька Віталія, витончена естетка, покохає кримінального авторитета. А онука Олеся, у життя якої увірвався Євромайдан, зазнає смаку гіркої ніжності, який дарує справжнє кохання..


 

                        
                Лис В.С. Маска : роман / В.С. Лис. - Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2012. - 320 с. : іл.

Він виринає нізвідки, але щоразу на зібраннях найбагатших аристократів Польщі, України, Німеччини, Трансильванії. Він зникає в нікуди, забираючи з собою їхні коштовності. Його зухвало сплановані пограбування можна назвати ідеальними злочинами... було, доки один сміливець не наважився зірвати з нього маску... Хто він, цей український Зорро в п'яти масках, - шляхтич, кріпак чи те й інше водночас?... Лис В.С. Місяць обмитий дощем : збірка  /  В.С. Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 352 с.


Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця…

Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, — автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років передусім для того, аби увічнити події, що вразили його.

                

Лис В.С. Обітниця : роман / В.С. Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 352 с.


Хтось дізнався про давній гріх старого Антона Личака, надіслав листа з єдиним реченням: «Час повертати борг» - і збурив його спокій. А в сусідки Ольги своя драма: її син закохується в дочку бізнесмена Єгора, і та відповідає взаємністю, - але юна пара не знає, що насправді вони брат і сестра. Повертається з колонії Богдан, засуджений за вбивство, якого не чинив. Його дружина обрала щастя з іншим, а донька й не підозрює, що в неї є тато. А ще поруч сестра дружини Віка і дивачка сусідка Алевтина, про яку в Старому місті ходять моторошні чутки…


   
Лис В.С.  Соло для Соломії : роман / В.С. Лис ; передм. Т.Прохаська. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 368 с.


Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та в межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, крім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?

 

 

                 
             

Лис В.С. Стара холера : роман / В.С. Лис. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 272 с.


Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину


      

                    Лис В.С. Століття Якова / В.С. Лис. - Харків : Клуб Сімейного  Дозвілля, 2016. - 240 с. : іл.

                                    У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик,                                                  з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, — і виринає                               десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…


"Мак пам'яті" та гасло 
"1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо"

 Архіви окупації. 1941 - 1944 / Держ. ком. архівів УкраїниУпоряд. Н.Маковська. - Київ : Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2006. - 872с.:іл.
 На сторінках видання можна  побачити «обличчя» війни й окупації (боротьбу, побут, руїну, голокост) у фотодокументах, ознайомитися з роздумами сучасних істориків на цю тему. 


Безсмертя. Книга Пам'яті України. 1941 - 1945. - Київ : Пошуково-видавниче агенство "Книга Пам'яті України", 2000. - 944с. : іл. 

                   Книга, в якій простежується єдина історична концепція, пропонує читачеві й інші, неусталені оцінки, висновки, узагальнення українських істориків щодо подій тих далеких років. Левітас Ф. Друга світова війна: український вимір / Ф.Левітас. – Київ : Наш час, 2012. – 272 с.


Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню українську, російську, англо-американську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939–1945 років.
  Ніхто не забутий, ніщо не забуте / В.Д.Ольшанський, В.К.Бондар, М.А.Царьов. – Київ : Україна, 2011. – 856 с.

У збірнику спогадів ветерани розповідають про героїчні будні Великої Вітчизняної війни, стійкість і мужність радянських воїнів, народних месників, які ціною власного життя наблизили величний День Перемоги.


Україна в полум’ї війни 1941–1945 / П.П.Панченко [та ін.]. – Київ : Україна, 2005. – 560 с. : іл.
Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Великої Вітчизняної війни, показують масовий героїзм бійців і командирів Червоної армії у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників. Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ століття : історичні нариси у 2 кн. – Київ : Наукова думка, 2011. – 943 с. 

У виданні висвітлюється широке коло концептуальних питань одного з найбільш драматичних періодів історії України – періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн.Хай пам'ять про війну нас всіх єднає

Василь Басараба. Страшний суд / В.Басараба. – Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. – 368 с.


Що саме є той страшний суд? Чи є той суд на землі, чи на небі? І хто має право судити людину, коли совість мовчить? Усі ці питання неодмінно виникнуть у вас під час читання нової книги Василя Басараби.Дмитрук В.Г. Вони боролися за волю України (Нарис історії боротьби проти тоталітарного режиму на Україні в 1921-1939р.р.):Монографія. – Т.ІІ. - Луцьк: ВАТ "Волинська обласна друкарня", 2005. — 382 с.


У книзі на глибокому аналізі історичних подій, на численних архівних документах та спогадах учасників національно-визвольної боротьби українського народу автор відтворює захоплюючу і трагічну сторінку історії боротьби українського народу за незалежність нашої Батьківщини .
              Кокотюха А. Чорний ліс: Українські хроніки 1943 року / А.Кокотюха. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.– 304с.

          У Чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой – колишній міліціонер, зек, радянський диверсант – мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета – зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.
Коханська Г. З Україною в серці : спомини / Г. Коханська ; ред. П. Й. Потічний, М. Посівнич. - Л. ; Торонто : Літопис УПA, 2008. - 383 с.: фотоіл. - (Літопис Української Повстанської Армії. Бібліотека ; т. 9).


Спомини Галини Коханської присвячені історії національно-визвольного руху на Волині 1930-1940 рр. Вони відображають діяльність польського окупаційного режиму та більшовицькі репресії 1939-1941 рр. 

Посівнич М. Нескорений командир  / М. Посівнич. - Вид. 2-е, доп., розширене. - Л. ; Торонто : Літопис УПА, 2008. - 78 с.: фотоіл. - (Літопис Української Повстанської Армії. Серія "Події і люди" ; кн. 1). 


У пропонованому виданні висвітлюється життєвий шлях провідного члена ОУН та Головного командира УПА Романа Шухевича, незламного лідера національно-визвольної боротьби українського народу.

Талан С. Не вурдалаки / С.Талан. - Харків :Книжковий  Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2013. - 304с.

Роман «Не вурдалаки», який увійшов у десятку кращих романів 2012 року присвячений поколінню дітей війни. Через всю книгу червоною ниткою проходить історія великого кохання довжиною в 50 років. На 80%, як повідала Світлана – це історія життя її батьків і лише 20% – художня вигадка. Авторка ще раз нагадала, що слово володіє величезною силою, воно здатне повернути людину до життя, надати йому сил, а може навіть... вбити. 


Шкляр В. Троща: роман / В.Шкляр. - Харків : Книжковий  Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2018. - 416с.


 «Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.Книжковий інтерес:
що читати навесні 2020 року.


Пропонуємо яскравий букет книжок-новинок, який потішить книголюбів із будь-якими літературними смаками.
Приємного прочитання.
Вільчинський О. К. У степу під Авдіївкою / О. К. Вільчинський. –Харків: Фоліо, 2018. – 187 с.«Виявляється, навіть у п’ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…» Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної  «авдіївської промки». Вони тут, у степу, – штурмова рота та окрема тактична група...


Гербіш Н. Теплі історії до кави / Н. Гебіош. – Київ : Брайт Букс, 2019. – 168с.


У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.


Гуменюк Н. П. Аркан для ластівки : поезія / Н. П. Гуменюк. – Луцьк : Надстир’я, 2019.– 136 с.


Надія Гуменюк – поетеса, яка чує і ритми та аритмію часу, і порухи людських почуттів. У новій збірці відомої української письменниці – широка палітра тем. Та головною у творчості Надії Гуменюк була і залишається тема людської душі, у “вирощуванні” і збереженні якої, за її визначенням, – головний сенс існування людської цивілізації.Дяченки М. та С. Страта : фантастичний роман / М. та С. Дяченки. – Харків: Фоліо, 2019. – 349 с.


Марина та Сергій Дяченки - це не просто сімейний і письменницький дует, це особливе явище в сучасному світі фантастики й фентезі. Автори понад 80 повістей та 25 романів, свій жанр вони визначають як "магічний реалізм".  Роман "Страта" - перша книга з нової серії "Світи Марини та Сергія Дяченків", започаткованої видавництвом "Фоліо". У ній побачать світ майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані.

    

Дзюба С. Позивний «Бандерас» : військовий детектив / С. Дзюба. – Харків:   Ранок, 2019. – 240 с.

«Позивний “Бандерас”» — справжній військовий бойовик, чи не найперший в Україні, заснований на реальних подіях. У зоні АТО у вересні 2014 року за «наводкою» диверсанта скоєно теракт — сепаратисти знищили маршрутку, загинуло дванадцятеро дорослих і дитина. ...
Забужко О. Музей покинутих секретів : роман / О. Забужко. – Київ : Комора, 2019. – 832 с.


Цей роман визнано українською та зарубіжною критикою як найвидатніший твір української літератури доби незалежності,  по праву став візитною карткою нової української літератури. Це - сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда - про владу минулого над майбутнім, про кохання, зраду і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою. Ільченко О. Місто з химерами : роман / О. Ільченко. – Київ : Комора, 2019. – 264 с.

Роман Олеся Ільченка «Місто з химерами» дозволяє повернутись в часі і зануритись у життя Києва початку ХХ століття. Уважні читачі й читачки дізнаються про загадки життя відомого будівничого Владислава Городецького і разом з героями роману отримають можливість розкрити головну таємницю Києва. Що означає «зловісний трикутник»? Чому його було створено? Що знаходиться в центрі цього трикутника? Чому небезпека чатує над старим містом і чи справді вона вже в минулому?

Карпа І. Добрі новини з Аральського моря : роман / І. Карпа. – Київ : Книголав, 2019. – 592 с.

«Роман писався три роки, вбираючи в себе реальні історії реальних жінок. Через це в ньому нема ні повністю позитивних, ні повністю негативних героїнь, а є різні психотипи, де кожна читачка знайде себе. Хтось буде бісити, хтось смішити, хтось змусить плакати. Бо в книзі є все: фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига, смак вина і багато-багато Парижа. Хтось їздить на Астон Мартині, а хтось краде монетки, залишені офіціантові на чай. В певний момент долі цих моїх жінок переплітаються, і так — не читайте кінець відразу, щоб не спойлити, хто вбивця. Я люблю їх всіх. У кожній із них є часточка мене. І часточка вас. Тому сміливо пірнайте», – коментує Ірена Карпа, письменниця. До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижу кілька років тому. В основі сюжету – пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя.


Кокотюха А. А. Таємне джерело : роман / А. А. Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 320 с.

Коли прагматичний і скептичний Ігор Князевич починав розслідування серії загадкових убивств, він навіть не здогадувався, що сліди приведуть його до прадавнього Чорного лісу, де струмить таємне джерело. Добру людину, якщо вірити народним оповідкам, вода з нього може оживити. А лиху, із чорним серцем, — убити. Люди зникають, а джерело зберігає свою таємницю. Та чи до снаги Князевичу розплутати цей міфічний клубок?Корній Д. Тому, що ти є : роман / Д.Корній. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 234с.


Інколи не рано закохатися. Сашко з дитсадка марив Оксаною, та вони прожили життя нарізно. Але ніколи не пізно щось змінити. Справжнє кохання ламає всі перешкоди, навіть перемагає смерть. Чи то так здається?
Сашко, втративши кохану, заходить у кімнату номер бескінечність і отримує шанс почати все спочатку. Яку дату він обере, щоб виправити минуле: день її весілля чи єдину пристрасну ніч, яку вони провели разом?         Курков А. Ю. Війна / А. Ю. Курков. – Харків Фоліо, 2019. – 633 с.


До цієї книжки увійшли твори всесвітньо відомого письменника Андрія Куркова, які пов’язані однією темою — війною. «Щоденник Майдану та війни» — особистий щоденник автора, фіксоване відображення життя у Києві та країні, доповнений записами про перипетії на сході України, в Криму, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас останні роки.
Талан С. Когда прошлое впереди : роман / С. Талан. – Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2019. – 224 с.

Світлана Талан — українська письменниця. Пише романи в жанрі «реальних історій», які їй підказує життя. Усі її твори на гостросоціальну тематику. Незмінним лишається єдине: головна героїня її книжок — жінка-українка, вольова, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.

      Чайковська Н. Поверніть моє дитинство :соціально-психологічний роман/  Н. Чайковська. – Луцьк : Твердиня, 2019. – 228 с.       У свої тринадцять та п’ять років Олександра та Іванко втратили все – рідний дім, друзів, школу та дитячий садок, і що найстрашніше – батьків.
Голодних та наляканих сиріт забирає до себе рідна тітка Марія у село Воля на Волині. Чи зможуть діти побороти спогади про війну на Донбасі? Та чи готове суспільство співпереживати чужому горю?
Літературні обрії 2019: 
кращі книги від українських видавництв.Винничук Ю.П. Нічний репортер: роман  / Ю. Винничук. - Х. : Фоліо, 2019. – 236с.
Події повісті  «Нічний репортер» відбуваються у Львові в 1938 році. Журналіст Марко Крилович, якого прозвали «нічним репортером» за його нічні репортажі з життя міського дна, береться розслідувати вбивство кандидата в президенти міста. При цьому він потрапляє в різноманітні як любовні, так і кримінальні пригоди, інколи ризикуючи життям.
Маркові неофіційно допомагає комісар поліції Роман Обух, якого начальство відсторонило від розслідування вбивства. А тим часом у справу втручаються німецькі й совєтські шпигуни, розслідуванням зацікавлюється також польська контррозвідка. Окремий інтерес виявляють і кримінальні кола.
Перед нами постає мальовничий і яскраво описаний злочинний світ тогочасного Львова, шинки-мордовні, батяри, заклади для повій. Читачеві доведеться разом з героями розплутувати загадку за загадкою на тлі тривожного настрою львів’ян, які живуть у передчутті війни.
 Уривок з книги можна прочитати за посиланням: https://www.yakaboo.ua

О.Генрі Дари волхвів, Останній листок: Вибране / О. Генрі; пер. з англ.О.Гончара. - К.: Знання, 2017. -190с. - (Класна література)

    До пропонованої збірки творів видатного американського письменника О. Генрі (Вільям Сідні Портер, 1862—1910) увійшли найбільш яскраві оповідання із його багатої і різнопланової літературної спадщини. Читача зачаровують уже перші сторінки книги, вражає неперевершений стиль всесвітньо визнаного майстра жанру короткої оповіді. Поєднуючи гумор і гуманізм, О. Генрі перетворює прозу буденного життя маленьких людей на повчальні притчі про вічні цінності, і байдуже, де відбувається дія — на Дикому Заході чи в бетонних нетрях Нью-Йорка. “Дари волхвів”, “Останній листок”, “Дороги, які ми вибираємо”, “Споріднені душі” та багато інших оповідань неодноразово екранізувалися.
 Прочитати книгу он-лайн можна за посиланням:https://www.ukrlib.com.ua

Дегтяренко Я. Зраджений гетьман / Я. Дегтяренко. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2019.  – 432с.

Осінь 1658 року.

Цар Олексій оголошує Україні війну. Лесько, намагаючись повернути кохання Олесі, дізнається, що вона вийшла заміж за іншого. З розбитим серцем хлопець кидається у вир війни, чекаючи нагоди загинути як справжній воїн. Але, схоже, на нього покладена важлива місія і помирати йому зарано. Тим часом гетьман Виговський шукає союзників, щоб протистояти військовій агресії Московії.

Поки гетьман зайнятий війною, усіма забутий Юрась Хмельниченко, піддавшись на вмовляння свого дядька Якима Сомка, організовує проти Виговського змову. Ситуація в країні стає напруженою. Чим обернеться для України прагнення волі?


Книга в електронному форматі - за посиланням:https://www.bookclub.ua/catalog

Джіо С. Я кохатиму тебе завжди: роман / С. Джіо; пер. з англ. С. Мокрої. – Х. : Віват, 2019. – 288с. 


У цій теплій і водночас щемкій історії майстерно сплітаються події минулого й сьогодення. Головна героїня Кейлі Крейн не може повірити у власне щастя: вона успішна журналістка й наречена ідеального хлопця. Проте одна зустріч із безпритульним чоловіком — Кейдом Макаллістером, коханням цілого її життя, — несподівано змінює все. Він не впізнає Кейлі, але вона вирішує дізнатися, що сталося з ним, колишнім керівником фірми звукозапису, і допомогти йому владнати своє життя. "Надзвичайна розповідь про щирі намагання, глибокі почуття й соціальні проблеми, які не варто ігнорувати…"

 Уривок з книги можна прочитати онлайн за посиланням: https://www.yakaboo.ua/ja-kohatimu-tebe-zavzhdi.

 Кешеля Д. Родаки : роман-колаж / Д. Кешеля. – К.: Академія, 2017. – 384 с.
Роман-колаж з народного життя, як охарактеризував цю книгу сам автор, називається “Родаки”. У творі закарпатського письменника Дмитра Кешелі йдеться про трагікомічне життя сільської родини із Закарпаття. Історію сім”ї розповідає маленький хлопчик Митрик, який дивиться на “дорослі” ситуації своїми допитливими дитячими очима і пропускає через власну творчу натуру. Пригоди “родаків” Митрика описані з гумором і водночас це сміх крізь сльози. Основою для роману стали особисті  переживання автора, який сам виріс у селі Клячаново неподалік Мукачева. А головною “героїнею” твору стала гора Ловачка – з реального життя.


 Книгу «Родаки» читає автор :http://nrcu.gov.uaКідрук М. Доки світло не згасне назавжди: роман / М. Кідрук. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 560с.
Ніякі жертви не варті спроб виправити минуле, адже безжальний світ завжди знайде спосіб примусити за них розплачуватися. Сестри Рута й Індія, попри незвичайні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з'являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.
Дивитися бук трейлер на книгу «Доки світло не згасне назавжди» за посиланням: https://www.bookclub.ua/ukr/catalog

Кокотюха А. Вигнанець і  навчена відьма  / А. Кокотюха. – Х. : Віват, 2019. – 304с.

Літо 1911 року. Колишній київський слідчий, а тепер вигнанець Платон Чечель виконує в Полтаві делікатне доручення. Але його затримує в місті ще одна історія — не кримінальна, а містична. У краї діється щось дивне. Псується погода, масово мре худоба, молоду місцеву поміщицю звинувачено у відьомстві, а за всім цим криються старі чужі сімейні гріхи. Які ж чорти ховаються в заболоченому кутку Полтавщини? Чому господарі посміхаються й водночас гострять на чужинців ножі? Встановити істину для Платона — справа честі. І виживання.

Кокотюха А. Темна вода : роман / А. Кокотюха. – К. : Нора-Друк, 2019. – 272с. 


Воно живе на дні Тихого затону в зачарованій Десні. Воно — породження деснянських легенд, міфів або — чиєїсь хворобливої уваги. Підводне чудовисько ніхто не бачив, але його бояться жителі довколишніх сіл. Бо воно виходить з води і вбиває рибалок. Але чудовисько залишає сліди. Значить, воно не міфічне, має плоть і кров. До того ж воно примара Тихого затону може стати породженням витонченої фантазії злого генія. Слід бере колишній опер Віталій Мельник, сищик із поганою репутацією, нестандартним розумом та залізною хваткою. Куди ведуть ці сліди? Відповіді — в фіналі одного з кращих українських готичних детективів: «Темна вода»! 


Кокотюха А. Чорний ліс: роман / А.Кокотюха. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 304с.

Пoдiї poмaну poзгopтaютьcя пiд чac Дpугoї cвiтoвoї вiйни. «У Чopнoму лici нa Вoлинi укpaїнцi вeдуть cмepтний бiй нa тpи фpoнти: з нiмцями, pociянaми тa пoлякaми. Гoлoвнoму гepoєвi — кoлишньoму мiлiцioнepoвi з Миpгopoдa, зeкoвi, paдянcькoму дивepcaнту — нeпpocтo poзiбpaтиcя в тoму, xтo є вopoгoм йoгo нapoду. У нього нині одна мета – зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках

Більше про автора та його видання можна дізнатись за посиланням:http://www.kokotuha.com/  Кралюк П.М. Петро Конашевський-Сагайдачний – творець української нації / П. Кралюк. – Х. : Фоліо, 2019. – 170с.

Нова книга Петра Кралюка присвячена видатному полководцю, гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному. Автор приділяє увагу творенню образу цього персонажа як у історичній, так і художній літературі. Розглянуто його діяльність у контексті історичних подій на початку XVII ст. Провідною є думка, що Петро Конашевич-Сагайдачний часто опинявся в «точках біфуркації» і від його дій залежав подальший розвиток українських земель, зокрема це стосується чорноморських походів гетьмана, походу на Московію, а також участі в Хотинській битві. У цьому сенсі Петро Конашевич-Сагайдачний визначив низку векторів становлення новочасної української нації.
Кундера М. Вальс на прощання / М. Кундера ; пер. з фр. Л. Кононовича. – Львів, 2019. – 240 с.
Вісім героїв зійшлися у містечку зі старосвітським чаром, поєднавшись у вальсі, що чимраз прискорюється: гожа медсестра, фантазер-гінеколог, заможний американець, славетний сурмач, колишній в’язень, що ось-ось має покинути цю країну. Автор ставить у цьому романі дуже важливі питання, до того ж робить це з блюзнірською легкістю, яка дає нам змогу збагнути, що новітній світ позбавив нас права на трагедію.

Онлайн книгу можна прочитати за посиланням:Лис В.   Графиня: роман / В. Лис. – 2-е вид. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 224с.
Давні часи і сучасність, кохання, гординя й помста переплелися в дивовижну історію. У провінційного художника Платона Лемещука в один день зникають усі картини. Він у розпачі. Але ще більше його дивує поява колишньої учениці Люби. Колись вона була закохана в нього до нестями, та він не відповів на її почуття. Платон збентежений, він має знайти свої картини, але… Життя всього містечка раптом перевертається: дивні події, жорстокі вбивства, схожі на ритуальні. Художник прагне знайти розгадку цих таємниць і розуміє, що всі ниточки ведуть до давнього портрета графині Венцеслави.Мате Г. Жіночий лікар : роман / Г. Мате. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля. – 2019. – 256с.
Роман переїздить до свого рідного міста, де влаштовується лікарем-акушером до обласної лікарні. Пацієнтки обожнюють співчутливого й турботливого лікаря, а колеги заздрять надзвичайному професіоналізму. Роман має таємницю. Колись він припустився фатальної помилки, яка перекреслила все його колишнє життя, стосунки та роботу в столичній клініці. Тепер тут, у цьому невеличкому містечку, він намагається почати все спочатку. Домагаючи пацієнткам, стаючи для них порятунком і підтримкою в час безнадії. Та чи вдасться самому Роману віднайти втрачену надію? Віднайти, щоб подарувати її іншим..
.

Читати онлайн можна за посиланням: https://www.bookclub.ua/catalog/books
Михайлишин І.Я. Танець смерті: щоденник добровольця батальйону «Донбас» / І. Михайлишин. – Х. : Фоліо, 2019. – 315С.

Ігор Михайлишин – ексбоєць батальйону «Донбас». Брав участь у визволенні Попасної, Лисичанська, Іловайська, частини Мар’їнки. Нині живе у Києві, третьокурсник Київської муніципальної академії музики імені Р. М. Глієра. Автор книги «Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону “Донбас”», що вийшла цього року у видавництві «Фоліо».Мойєс Д. Корабель наречених : роман / Д. Мойєс; пер. з англ. В. Бондар. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 448с.


1946 рік. Френсіс, Евіс, Марґарет і Джин мріяли зустрітися зі своїми чоловіками після тривалої розлуки. Так само, як і майже 600 інших жінок, які разом із солдатами пливуть до своїх «половинок» на борту «Вікторії» — колишнього військового авіаносця. Наречені, що жодного разу не бачили своїх наречених; дружини, що не знають, чи живі ще їхні чоловіки, чи пам’ятають про них… На борту Френсіс знайомиться з молодим морським піхотинцем Генрі. Вони бояться відкрити душу одне одному, намагаються забути про своє минуле. Френсіс і не уявляє, наскільки ця подорож змінить її життя…


Уривок з книги можна прочитати   онлайн за посиланням:https://www.yakaboo.ua/korabel-narechenih.html


Мойєс Д.  Після тебе : роман / Д. Мойєс; пер. з англ. Т. Івченко – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 352с.
Мільйони захоплених читачок найкращого з романів Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою» та кіноглядачок, що зі сльозами на очах спостерігали за романтичною історією кохання доглядальниці Лу і прикутого до інвалідного крісла Вілла Трейнора у виконанні Емілі Кларк та Сема Клафліна, чекали на продовження цієї історії. І дочекалися! Знову Джоджо Мойєс запрошує читача розділити всі радощі й негаразди головної героїні Луїзи Кларк – щирої та простої дівчини, яка живе вірою у щастя і безмежне кохання. Довгоочікуване продовження роману Джоджо Мойєс! Післямова до голлівудської історії кохання Лу і Вілла! Шість місяців поряд із прикутим до інвалідного візка Віллом змінили Луїзу. Марно вона намагалася навчитися жити після нього… Попереду – повернення додому та відчайдушні спроби почати все спочатку. Ліки від болю Лу відшукає серед товаришів у нещасті, поділившись у групі підтримки своїми печалями, радощами, надіями та напрочуд неїстівним печивом. І зустріне Сема, який знає все про життя і смерть, сильного, мужнього і до нестями закоханого…

Читати онлайн та скачати у форматі FB2 , RTF ,  EPUB , PDF , TXT  можна за посиланням: https://avidreaders.ru/book/p-slya-tebe.htmlНікуліна А. Сіль для моря, або Білий Кит : роман-буря / А. Нікуліна. – Х. : Віват, 2019. – 224с.
Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, - це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: "Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині". Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати? Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами - дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, щоб ставати сіллю для моря.Поланік Ч. Бійцівський клуб : роман / Ч. Поланік ; пер. з англ. О.Леська. – 3-є вид. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 256с.


Роман, у якому вустами Чака Поланіка заговорило «покоління ікс», що вже втратило всі ілюзії та сподівання.

Суспільство схоже на конвеєр, де люди з порожніми очима виконують механічну роботу, щоб продукувати їжу, одяг, меблі, автомобілі… Усі ті речі, без яких неможливе життя сучасної людини. Які, власне, і замінили їй сенс життя… Особистість замість геніальних ідей здатна тепер давати лише сировину для виробництва мила… Та, втративши все, можна здобути свободу

Цей роман не лише розхитує основи. Він підриває їх, як терорист підриває вибухівкою хмарочос. Він буде бити в обличчя фактами, які важко спростувати. А вам залишиться лише, як боксеру-невдасі, пропускати удар за ударом. Без надії на хепі-енд, але з надією, що на місці знищеної цивілізації відродиться щось більш людяне. Що хтось пожаліє китів, яких вбивають заради коштовних парфумів. Що рак і безсоння не будуть вбивати. Що можна буде посміятися над смертю. Побачити її страшну красу. І зрозуміти сенс життя.

Скачати  Паланік Ч. Бійцівський клуб  за посиланням : http://e-bookua.org.ua/
Сенцов О. Жизня : роман / О.Сенцов; перекл. з рос. С.Осоки. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 160с.
«Жизня» — збірка автобіографічних оповідань. Це книжка для всіх, хто досі не знайшов відповіді на запитання, чому Олег допомагав українським військовим у Криму, чому відкрито говорив про розв’язану Росією війну в Україні, чому розпочав голодування і не просив про помилування. Ці тексти знайомлять нас з автором у період важливих для нього внутрішніх пошуків і змін, коли він прагне зрозуміти, хто він, яким шляхом піде далі і з якого більше ніколи не зійде.
Це перша публікація творів Олега Сенцова в перекладі українською мовою, що подаються поруч із російськомовними оригіналами. Це надзвичайно важлива для Олега книжка, і, навіть перебуваючи в ув’язненні, він активно брав участь у її виданні.


Купити електронну книжку  Сенцов О. Жизня можна за посиланням: https://starylev.com.ua

Запрошуємо шанувальників читання до бібліотеки!Літературні обрії 2017:
кращі книги від українських авторів.

Гурницька Н. Мелодія кави у тональності кардамону. Кн.1: Роман / Н.Гурницька. Х.: «Кн. Клуб «Клуб сімейного дозвілля». – 2017. - 400с.
Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя!
Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє...
Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?..
  Гурницька Н. Мелодія кави у тональності кардамону. Кн.2: Роман / Н.Гурницька. Х.: «Кн. Клуб «Клуб сімейного дозвілля». – 2017. - 256с.
Чарівна львів’янка і талановита письменниця, Наталія Гурницька своїм дебютним романом «Мелодія кави у тональності кардамону» довела, що ніжний і витончений, як старовинне мереживо, український жіночий роман впевнено випереджає закордонних конкурентів у яскравих обкладинках. Один із лідерів за популярністю в Україні 2014 року за рейтингом газети «Факти», він вимагав продовження. І сьогодні чарівна мелодія кави, що розповідає історію юної городянки, яка жила і кохала серед кам’яниць і брукованих вулиць міста Лева в середині позаминулого століття, зазвучить знову. У новій тональності — тональності сподівання… Дашвар Л. На запах м’яса / Л. Дашвар : Роман.- Х.:  «Кн. Клуб «Клуб сімейного дозвілля»,2017. – 368с.
На хуторі з`являється тендітна міська дівчина Майя. Навіщо вона тут? Невже міська повія приїхала сюди зваблювати чоловіків? Так вважає місцева красуня Тоня.
Чи вона втекла від одного кохання у пошуках іншого? Адже майстер на всі руки Толя прикипів до неї всім серцем! А може, вона відьма, бо розорила гніздо крука й випила яйця?
Майя ховається від світу зі своєю страшною таємницею. Чи зможе хтось розгадати її?


Жадан С. Інтернат: Роман / С.Жадан. –Чернівці: «Меридіан Черновіц», 2017. – 336с.

Захопливий роман «Інтернат» - це історія звичайного вчителя Паші з Донбасу. З кожним днем до його будинку все більше наближається лінія фронту, але героя це не дуже турбує – це не його війна, вона його не стосується, він ні за кого. Але все змінюється після поїздки Паші в інтернат, де живе його племінник. Вона змушує героя зрозуміти, чия це війна, боротись за своє життя і вирішити, за якими барикадами доведеться опинитися.
«Інтернат» - Найкраща книга 24 Форуму Видавців у номінації «Сучасна українська проза».

Капранови Брати .Майдан Таємні файли / Брати Капранови. –К.: «Нора друк», 2017. – 304с.

Настав час дізнатися правду про Майдан.
У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею.
Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.
Казанжи З. Щось таке як любов / З.Казанжи.- Львів: «Вид-во Старого Лева», 2017. – 256с.

Книга Зої  Казанжи «Щось таке як любов» - написана в стилі фейсбучних історій. В ній не вказано імен, місць, подій чи віку героїв, але всі вони про стосунки. Стосунки, які виникають між людьми рідними по крові чи обраними одне одним. Це історії про те, як почути і зрозуміти власні бажання, про те, що ніколи не пізно повернутися до себе справжнього. І про те, що життя завжди дає кожному з нас шанс. 

    Кирик Ю. Яблуневі квіти: Роман / Ю.Кирик. - Х.: «Кн. Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. - 192с.


Найбагатше і найромантичніше місто на сході Австрійської імперії. Граф Станіслав Скарбек з першого погляду зрозумів – юна Софійка призначена йому долею, і за нагоди попросив у батьків її руки. Софійці він здавався принцом, який зійшов зі сторінок казок. І тепер цей принц – її чоловік. Та невдовзі дівчина збагнула, що вона ніколи не стане сенсом його життя. А вона так жадає бути коханою і щасливою. Хто здійснить її мрію?


Кідрук М. Не озирайся і мовчи: Роман / М.Кідрук.- Х.: «Кн. Клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2017. –512с.

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності.
Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний
світ
                                                                                                                           
 Кокотюха АЧервоний: Роман / А. Кокотюха. – Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 320 с.: іл.

Автор пропонує читачеві динамічний та захоплюючий текст про повстанця Данила Червоного, який десять років боровся проти окупантів, залишаючись невловимим. А коли чекісти таки переграли упівця та відправили до виправного табору на Воркуту, той не падає духом, а піднімає бунт, ведучи братів по зброї до свободи.                                  


Лис В. Місяць, облитий дощем / В.Лис/ - Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. - 352c.
Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова… Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, — автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років передусім для того, аби увічнити події, що вразили його. 
Лис В. Діва Млинища / В.Лис. - Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. - 368c.
Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого — зради своєї совісті. Бо великі війни, революції, круті повороти історії часто ставили їх перед вибором, від якого залежало — жити чи померти. А ще було кохання — жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка, і темне, як осіння ніч — але кохання… Дивно переплетуться долі, розлетяться світами, аби на початку ХХІ століття зійтися у рідному селі — і знову летіти вільними птахами… 
                                       

Львів. Кава. Любов. -  Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.- 272с.

Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші — гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів...
Думками, які народжуються за горнятком кави, діляться Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Вікторія Гранецька, Дара Корній та інші автори.Підгірна Л. Червона Офелія : Роман / Л.Підгірна. — К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 392с. - (Український детектив).
Український історичний вестерн Лори Підгірної «Червона Офелія» - перша частина розповідів про пригоди Марка Шведа. Літо 1919-го року. Україна залита кров’ю патріотів. Кам’янець-Подільський на короткий час стає столицею УНР. На тлі цих драматичних подій починається історія пристрасного кохання 22-річного агента Розвідочної управи Марка Шведа та витонченої красуні — актриси місцевого театру Олесі Біличенко. Заплутана історія з викраденим кліше перетворюється на справжню криваву драму, яка може зламати нашого героя або ж загартувати для майбутніх випробувань долі…


Корній Дара. Щоденник Мавки / Дара Корній. - Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 304с.

Чоловік зрадив Магду і покинув її. Жінка була у відчаї, проте знайшла у собі сили жити далі. Тепер вона успішна і безпощадна до чоловіків... Олексій залишився сам, дружина не хоче бачити його...
Одного разу дві ці одинокі душі зустрілися...

Рогашко А. Крізь безодню до світла / А.Рогашко. - Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 208с.

Під липами затишного міста, попивши кави та поблукавши тихими вуличками, доля вирішує, що прийшов час їй утрутитися в життя трьох подруг – Віри, Христини та Мар’яни… Різні, як земля, вода й вогонь… Однакові, як… Як можуть бути однакові три самотні жінки, нещасливе кохання і невдалі шлюби у яких залишилися в минулому, а тепер лише квартира, робота та, іноді, спільні посиденьки в улюбленій кав’ярні. Але все раптово зміниться однієї весни. Випадковий попутник у маршрутці чи неочікуваний телефонний дзвінок – коханню не важливо, де і з чого розпочати свою пристрасну мелодію. Тільки серце вестиме героїнь, роблячи вибір усупереч усім законам логіки і зовсім не передчуваючи страшної небезпеки, що нависла над ними трьома: поруч полює холоднокровний убивця, і він ще жодного разу не схибив… Сподіватися залишається лише на долю, а доля – теж жінка.Талан С. Повернутися дощем / С.Талан. -  Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 448с.

Продовження роману «Оголений нерв».
Чи була Настя готова до того, що чекало на неї, коли їхала з вантажем волонтерської допомоги для добровольців «Айдару»? Чи Геник та Уля сподівалися зустрітися живими по той бік Іловайського котла? Чи Богдана Стефанівна вірила, що колись знову збереться разом велика родина, яку, наче поле соняхів, перепахала війна? Щоб вижити, треба навчитися бачити у приціл ворога, а не живу людину. Проте одного разу ти побачиш там з дитинства знайомі риси…Талан С. Ракурс / С.Талан. -  Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 320с.

Такі різні, але рівні перед війною, перед лихом герої однаково намагаються випросити у долі ще трохи щасливого життя. Якщо не для себе, то для наступних поколінь. Ця книга — про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії та втрати, про боротьбу й силу волі, про помилки, вічне шукання істини і непереборне бажання жити далі.
Східна Україна, 2014 рік. Активістка Еліна не залишає Луганськ, вона виконує розвідувальні завдання. Але вона потрапляє під підозру… Євген — прибічник ЛНР. Він щиро підтримував ту сторону і пішов воювати. 


Талан С. Замкнене коло / С.Талан. -  Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 320с.

Ще дитиною Мирослава втратила дім і бабусю — єдину рідну людину — та опинилася в дитячому будинку. Біда й людська жорстокість — усе звалилося зненацька на дівчинку, яку не навчили боронитися від зла… І лише пам’ять про бабусину любов давала сили жити. Мирослава виросла, стала дружиною й матір’ю, і заприсяглася — її родина ніколи не зазнає горя та нестатків. Але не вміла відрізнити невдачі від справжньої біди… Усе йде не так, як мріялося Мирославі. І одного дня вона вирішує послухатися поради примарної бабусі — продати свої нещастя…він побачив правду…

Шкляр В. Троща: Роман / В.Шкляр. -  Х.: «Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017– 416 с.
Новинка від автора бестселерів «Залишенець» та «Маруся»!
«Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.
Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…Приємного всім читання.


Запрошуємо шанувальників читання до бібліотеки, адже книга завжди залишає місце для надії та оптимізму.Творча галерея Василя Шкляра

             Шкляр В.М. Залишенець. Чорний ворон [Текст] / Василь Шкляр. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. - 384 с.

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.


           «Ключ» — гостросюжетний роман із ознаками трилера та детектива. В центрі уваги опиняється журналіст і філолог Андрій Крайній. Він працює дуже близько до політики — пише програми для нових і старих політичних партій.            
               Одного дня пошуки квартири для оренди приводять Андрія на вулицю Рогнідинську, де незнайомий чоловік пропонує орендувати таку собі квартиру номер 13. Після угоди цей чоловік безслідно зникає, а Андрій залишається сам у чужій квартирі.Сюжет побудовано як історію пошуків ключа. Ключів потрібно знайти два. Перший: ключ до загадки дивної квартири. Другий: ключ до серця коханої жінки Сани, з котрою Андрій познайомився під час розслідування. Детективна історія приводить героїв прямісінько в пастку підступних злодіїв. Як вийти з безвихідної ситуації? Читайте в романі «Ключ».


         Історія кохання двох молодих людей — Степана Побережного та Катерини, життя яких сповнене світлої поезії і драматизму. Не було в Степана людини ближчої, ніж кохана. Але чи в її серці палає такий самий вогонь любові?Шкляр В. Елементал / Василь Шкляр. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 224 с.
Вояк Французького іноземного легіону дістав спеціальний наказ – урятувати Хеду, дочку чеченського генерала, від російських спецслужб. Він і сам прагнув цього ризикованого відрядження, адже до «гарячої точки» втекла його дівчина разом із тамтешнім командиром. Вояк знайде її там, де найменше сподівався… але чим насправді було це завдання і якою була роль Хеди?
Шкляр В. Маруся : роман / Василь Шкляр. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 320 с.
Тендітна золотоволоса дівчина, здається, мала б прожити інше життя. Але... Не такі то були часи. На дворі бурхливий 1919 рік - один із найбурхливіших в історії України. Майбутнє країни завмерло на вагах долі. Тому після загибелі братів, отаманів української повстанської армії, 16-річна гімназистка Саша Соколовська бере до рук зброю і стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона - отаман Маруся. Жінка-легенда, саме ім'я якої сповнює жахом ворогів.

Шкляр В. Кров кажана : роман / Василь Шкляр. - 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 272 с.
«Кров кажана» перехоплює подих. Це «страшний» епатажний роман, який спровокує чимало «офіційних» претензій до автора. Похмура містика, відверта еротика, божевільна кримінальна історія... Однак то тільки гіпнотична форма, в яку автор «Ключа» та «Елементала», може, як ніхто досі, зодягає глибокий соціальний зміст. Витончений психологізм, філософічність, іронія, інтелектуальна та мовна ґраційність забезпечують романам Василя Шкляра статус яскравого, самобутнього явища в сучасній літературі.
                               «Новини зі світу фантастики»

 Стокер Б. Дракула : роман / Б. Стокер ; пер. з англ. В. Горбатька . – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 432 с.

Роман, який змінив світову літературу. Ця книга – не просто лячний пригодницький роман. У ній багато таємниць і прихованих смислів, розгадка яких – іще попереду.

Велика кількість книжок і кінофільмів, присвячених вампірам, завдячують своєю появою «Дракулі» Брема Стокера. Дізнайся, з чого все почалося…

              Метисон Р. Куди приводять мрії : роман / Р. Метисон ; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с.


Що чекає на нас за порогом життя? Небуття чи вічність? Чи, можливо нескінченна подорож? Саме така мандрівка поза простором та часом судилася Крису після смерті. Щоб визволити кохану, яка вкоротила собі віку, та знову знайти надію й любов, він ладен покинути рай і спуститися в пекло. адже справжнє кохання не зможе зруйнувати навіть смерть.  Меррит А. Колесо страха : романы / А. Меррит ; пер. с англ. О. Малой, В.Архонтовой. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 656 с.
Уже семеро людей стали жертвами загадкової епідемії. Перед смертю всі вони впадали в дивне заціпеніння, а на їхніх обличчях назавжди застигав вираз невимовного жаху… З’ясувалося, що напередодні кожен із загиблих відвідав лялькову крамничку мадам Мендиліп. Багато хто вважає, що тут не обійшлося без чаклунства…Доктор Ловелл не схильний вірити містичним поясненням, але після замаху на одного з пацієнтів змушений змінити свою думку. Тому що на того напала…лялька!

Руссбюльт Ш. Долина Граумарк. Темные времена : роман / Ш. Руссбюльм; пер. с нем. Е. Бучиной. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 544 с.
Темні часи прийшли на землі Сірого порубіжжя. Багато років тут мирно жили ельфи й гноми, люди й напіврослики. І раптом гноми розв'язали війну з ельфами, орки і тролі почали нападати на мирні народи, а люди – битися одне з одним! І навіть у спокійне сільце напівросликів прийшла біда… У всіх нещастях вина чорна магія – злий чаклун має намір захопити цей край! Щоб зупинити темні сили, потрібно знайти таємничий дар богів. Напіврослики Міло та Боннє, які дивом вижили, вирушають у далеку догогу. Небезпечні пригоди починаються!

Свержин В. Мир ротмістра Тоота : роман / В. Свержин . – М. : Астрель, 2012. – 318 с.
 «Офицеры бывшими не бывают» — казалось, уж кому-кому, а потомственному военному Аттайру Тооту не нужно объяснять эту немудреную истину. И все же, после успешного переворота в Столице и падения режима Неизвестных Отцов, один из самых молодых полковников за всю историю Метрополии, офицер с блестящими карьерными перспективами и родной брат самого командующего неожиданно подает в отставку. Вместе с молодой женой и верным упырем Дрымом Тоот едет учительствовать в маленький приморский городок Белла. Кто бы мог знать, что именно это место очень скоро станет ареной для вторжения Островного флота. Разве что прогрессор Рудольф Сикорски, известный на Саракше как Странник, мог бы поведать Атру известную земную поговорку «Если хочешь мира — готовься к войне»…

Берберян В. Дети разлуки : роман / В. Берберян ; пер. с ит. О. Зеленской . – Х. : Клуб Семейного Досуга, 2015. – 544 с.

1937 рік, Греція. У родині вірменських біженців народилися близнюки. Батьки мріяли, що їхні діти будуть щасливі… Але злидні змусили батька на відчайдушний крок: продати одного з синів, щоб врятувати іншого від смерті… Багато років по тому професор Мікаєль, викладач теології венеційського коледжу, наткнеться на світлину хлопчика, який майже викапаний він сам. То він має брата? Отже, недарма його з дитинства переслідували дивні сни й видіння? У пошуках правди про свою родину Мікаель вирушає в дорогу, яка приведе його до Росії. Слід брата веде до ГУЛАГу…

   Лобода С. Час ліліт : роман / С. Лобода ; передм. С. Філоненко . – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 256 с.

Віднедавна все життя Єгора полетіло шкереберть. Загинула дружина, довелося покинути незавершену дослідницьку роботу… Довкола нього руйнуються долі інших людей, а він навіть не здогадується, що причини цих подій треба шукати… у біблійній історії.    Иннес Х. Исчезнувший фрегат : роман / Х. Иннес; пер. с англ. В. Шарая. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 368 с.                    Безмовні льоди Антарктики мають багато таємниць. Одна з них – загадковий старовинний фрегат, що втрапив у крижаний полон століття тому. Сам вигляд цього білого привида змушує холонути кров… На пошуки загубленого в льодах вітрильника споряджено експедицію. Кілька відчайдушних сміливців ладні ризикнути життям і вирушити в край вічного холоду, щоб розкрити загадку корабля. Але, коли вони дістануться мети, таємниця змусить їх здригнутися…


Мартин С. Маска : роман / С. Мартин; пер. с нем. О. Малой. – Х. : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 512 с.
            Середньовічна Німеччина. Мелісанді було лише тринадцять, коли на її очах загинула вся родина. Заклятий ворог її батька де Брюс із загоном найманців влаштував засідку на дорозі. Дівчинка дивом вижила і присягнулася помститися де Брюсу… Так судилося, що Мелісанда потрапила до родини міського ката, який виростив її і навчив свого ремесла. Одного разу дівчина врятувала невинного юнака від страти і допомогла йому втекти. Але тепер вона й сама змушена переховуватися. Чи вдасться їй помститися могутньому ворогу? Чи допоможе їй той, кого вона врятувала?

Сміт В. Сонячний птах : роман / В. Сміт ; пер. з англ. В. Шовкуна ; передм. Е. Грач . – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 592 с.
У давні часи римляни вщент зруйнували Карфаген. Але чи всі карфагеняни загинули? Чи можливо, щоб вцілілі воїни дісталися аж до Південної Африки й заснували там своє місто?
У наш час археолог Кейзин із чарівною асистенткою Саллі та своїм другом — багатим бізнесменом Лореном починають пошуки, маючи лише розмитий чорно-білий аерофотознімок. Вони ще не знають, як тісно пов`язані з мешканцями Місячного міста, що існувало дві тисячі років тому й безслідно зникло з лиця землі...

Кінг С. Зона покриття / С. Кінг ; пер. з англ. О. Любенко. – 3-тє вид. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 432 с.

У Клайтона Ріддера немає мобільника – і це його врятувало, а от у йог осина є… Загрозу, яку несе стільниковий телефон у світі Кінга, важко перебільшити – це смерть. І не важливо, чи телефонував сам, чи прийняв вхідний дзвінок, - Імпульс уже зруйнував твій мозок, повернув його до первісного стану, перетворив тебе на зомбі  й закликає до вбивства!


Ріггз Р. Місто порожніх. Втеча з дому дивних дітей : роман / Р. Ріггз; пер. з англ. О. Любенко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. -  464 с.
Джейкоб знає, що він не такий, як усі. Він – один із дивних. У компанії нових друзів він має вирушити в повну смертельних небезпек подорож по петлях часу. Треба встигнути врятувати директрису, пані Сапсан, яка застряла в подобі птаха! Але витвори і порожняки наступають на п’яти…
 Леви М. Уйти, чтобы вернуться : роман / М. Леви ; пер. с фр. А. Кабалкина. – М. : Иностранка, 2013. – 448 с.
Эндрю Стилмен, талантливый журналист, сделал блестящую карьеру в газете «Нью-Йорк таймс». Его статьи пользуются огромным успехом, и это вызывает зависть коллег. Собирая материал для будущей статьи, Эндрю по ходу журналистского расследования встречается с опасными людьми. Однажды во время утренней пробежки на него нападает неизвестный. Смертельно раненный, он теряет сознание, а очнувшись, понимает, что попал на два месяца назад. Судьба дала ему второй шанс, нужно только найти убийцу…


     Леви М. Семь дней творения : роман / М. Леви ; пер. с фр. А.Кабалкина . – М . : Иностранка, Азбука – Аттикус, 2013 . – 320 с.
Чтобы положить конец бесконечной войне Добра и Зла, Бог и Дьявол посылают на Землю двух своих лучших агентов. У них всего семь дней, чтобы одолеть врага. Семь дней, чтобы доказать противнику, что на Земле ему больше нет места. Об одном Господь и Люцифер не подумали: София и Лукас встретятся, и тогда мир перевернется...


Фантастичний світ Дяченків 

(виставка присвячена до 70-річчя від дня народження С. Дяченка)Дяченки М. та С. Брамник: роман / М. та С. Дяченки. – К. : Джерела М,  2005. – 288 С.
За все в житті доводиться платити, в тому числі - й за нерозсудливі юначі жарти. І ціна буває зависокою навіть для чарівника. Могутній маг, наділений талантом і честолюбством, у покарання за гордощі перетворений на бездушну річ і позбавлений магічного дару. Згадайте останні події - ця ситуація не така вже фантастична. А якщо додати до цього нерозв'язну любовну колізію - тоді вже просто хоч із мосту та в воду! 
А метри фантастичного жанру - на те й метри, щоб дати нам змогу за символікою образів з чарівного світу Фантазії розгледіти прості істини, які тисячі років рятують людину від розпачу й зневіри. Схибив одного разу - стережися, щоб не схибити вдруге; кохання не завжди приносить щастя, але від цього не слабшає; дружба й самовідданість, любов до людей і життя здатні перебороти навіть космічний жах вселенської катастрофи. 
Такий він – світ Марини та Сергія Дяченків - дивовижний, сповнений незбагненних таємниць і фантастичних пригод, і разом з тим повний Любові, доброї, красивої магії.

        Дяченки М. та С. Варан: роман / М. та С. Дяченки . – Х. : Фоліо,  2012. – 316 С.

Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючи пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси – у романі М. Та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших, – філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна задати собі кожна людина…

         Дяченки М. та С. Магам можна все: роман / М. та С. Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна. – Х. : Фоліо,  2012. – 347 С.
Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви – це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь – сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку – а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу людини?… Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор – вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але… Але справа навіть не в тому, що його супротивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність. Справа в тому, що… Спочатку був «Варан», потім «Мідний король», а зараз – «Магам можна все». Видавництво «Фоліо» презентує: третя книжка українською найпопулярніших майстрів фентезі Марини та Сергія Дяченків – це те, що варто читати.

Дяченки М. та С. Мігрант: роман / М. та С. Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна – Х. : Фоліо,  2012. – 348 С.
Андрій Строганов раптом опиняється на іншій планеті — він мігрував з Землі. Два останні роки його життя вилучено в якості сплати за візу, тому Андрій не пам’ятає, чому вирішив поїхати. Що сталось на Землі, і чи є вороття? Тим часом на затишний світ Раа, в який потрапив Андрій, наповзає тінь… 
Дяченки М. та С. Мідний король: роман / М. та С. Дяченки. – Х. : Фоліо,  2012. – 476 С.
                Якщо ти річ і тебе кидають за борт як непотріб – що робити? Змиритися та піти на дно? Абож все-таки виплисти, вижити, пройти крізь безліч випробувань та небезпечних пригод? Чи можна пізнати цей світ, чи можна знайти в ньому друзів та кохання? Чи допоможе тобі в цьому книга, написана чоловіком на ім'я Варан (ті, хто добре знайомі з творчістю Дяченків, одразу здогадаються, про кого йде мова)? І головне – яку ціну варто заплатити Мідному королю, щоб самому стати володарем? Новий роман-фентезі Марини та Сергія Дяченків «Мідний король» – це нова грань їхньої творчості, епічна сага, сповнена битв, блукань і, головне, пошуків сенсу життя. 

Дяченки М. та С. Пандем: роман / М. та С. Дяченки; пер. з рос. О.Негребецького. – Х. : Фоліо,  2012. – 284 С.
Кожна людина хоч раз у житті відчувала, що її хтось покликав. Покликав зсередини… Пандем – що воно (він, вона)? Ніхто не знає, звідки він прийшов, ніхто не розуміє, що йому потрібно. Але він є, і є майже повсюди, від розмовляє з людьми. Зсередини. Реальність починає мінятися, в одній лікарні одужали всі безнадійно хворі пацієнти, цивілізація йде по шляху прогресу. Та цей «співрозмовник» починає змінювати світовідчуття людей. Це добре чи погано, і взагалі, що  принесе людству прихід Пандема – добро чи зло? Це кожен має вирішувати сам…


      Дяченки М. та С. Печера: роман / М. та С. Дяченки; пер. з рос. О.Негребецького. – Х. : Фоліо,  2012. – 316 С.
Дія роману Марини та Сергія Дяченків «Печера» відбувається в місті, в якому нема злочинів і замків на дверях. Ідеальний варіант суспільства? Так, але тільки на перший погляд. Тому що свідомість мешканців цього міста розділена. Удень вони живуть у реальності, яка регулюється звичайними нормами і правилами. А вночі до їх «послуг» Печера – світ поза свідомості, який наповнений дивними і жорстокими створіннями. Прокидаючись зранку, мешканці міста розуміють, що у світі Печери вони реалізують усі свої потаємні бажання, які заборонені у світі реальному. Але де проходить межа між світами? І чи є вона взагалі?…
Як завжди, Дяченки, майстерно підкоряючи захоплюючим сюжетом, ставлять перед читачами філософські питання, відповідь на які кожен повинен знайти сам…


Дяченки М. та С. Ритуал: чарівний  роман / М. та С. Дяченки; пер. з рос. О.Негребецького. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,  2010. – 304 С.
Перше кохання і перша зрада. Як зрозуміти, де добро, а де зло, якщо добро викликає жах, а зло приваблює красою? «Ритуал» — один з найперших, найсильніших і найпопулярніших творів знаменного подружжя Марини та Сергія Дяченків, визнаних найкращими фантастами Європи.      
         Дяченки М. та С. Самум: роман, повість, оповідання / М. та С. Дяченки; пер. з рос. О.Негребецького. – Х. : Фоліо,  2012. – 316 С.
Вона – сучасна відьма-авантюристка, ворожить та знімає порчу, але вірить тільки в гроші. Він – демон, що вселився в неї.
Вона – одержима. Вона – гонча.
Він – жорстокий хозяїн.
Двоє ненавидять одне одного й пов'язані спільною мисією. Варто хоч раз помилитись, спізниться, прорахуватись – і відьма, і демон потраплять в пекло. Але в такій складній праці помилка – всього лише питання часу…
В нову книжку Марини та Сергія Дяченко, крім романа «Одержима», увійшли також нові повісті та оповідання: «Електрик», «Самум», «Жук».
Дяченки М. та С. Спадкоємець: роман / М. та С. Дяченки. – К. : Зелений Пес, ТОВ «Гамазин», 2006. – 368 С.
Всі сім’ї щасливі однаково, зате нещастя у кожного своє. Здавалося б, у родині Егерта Солля усі нещастя залишилися позаду: завдяки шраму, що довгий час спотворював вродливе обличчя, він знайшов себе справжнього, здобув любов красуні-дружини, виховав сина та доньку, відсунув примари минулого в забуття. Але одного вечора аматорська вистава мандрівного театру руйнує сімейне благополуччя, вибудуване роками. І за якусь мить рідний син виявляється виплодком смертельного ворога. А юнак, який ще хвилину тому вважав себе нащадком аристократичного роду, сином славного полковника Солля, опиняється на вулиці, затаврований прокляттям, яке заслужив його справжній батько, служитель темного ордену Лаша. Тепер у хлопця є шанс дізнатися, що становило сенс життя його батька та що означала його смерть.


Дарунок від газети "Літературна Україна"


   Фонд центральної районної бібліотеки поповнився новинками десятого видання книжкової серії "Бібліотека газети "Літературна Україна"", які були подаровані редакцією газети.

 Павличко Д. 24 серпня 1991 року: спогад / Д.Павличко. — К.: Літ. Україна, 2011. — 44 с.: портр. — (Б-ка газ. «Літ. Україна». — 2011. — № 1)

На сторінках цієї книжки відомий поет, перекладач, критик, політик і громадський діяч згадує доленосний для України день — 24 серпня 1991 року. Проголошення незалежності з-під пера свідка і учасника тих серпневих подій постає не як сухий факт історії, а як мить, у якій втілено споконвічні прагнення українського народу. На думку автора, незалежність України — результат і політичної волі тодішніх українських керманичів, і накопиченої століттями енергії державотворення, яка керувала патріотами-демократами в переддень української державності. У книжці не лише зафіксовано важливі історичні реалії, а й проаналізовано із десятирічної дистанції причини роз’єднаності національно-демократичних сил.


 Яворівський В. Ми — остання українська залога: доповідь на VІ з’їзді НСПУ / В.Яворівський. — К.: Літ. Україна, 2011. — (Б-ка газ. «Літ. Україна». — 2011. — № 2)
На сторінках цієї книжки — доповідь голови Національної спілки письменників України, народного депутата України Володимира Яворівського на VІ з’їзді письменників України (жовтень 2011 року).


 Пригорницький Ю. Таємниця школи № 63: Правда і брехня гібридної війни. Нотатки на полях боїв / Ю.Пригорницький. — К.: Літ. Україна, 2015. — (Б-ка газ. «Літ. Україна». — 2015. — № 11)
До нової панорамно-публіцистичної книжки відомого журналіста й письменника ввійшли його пристрасні, водночас аналітичні нотатки про події, якими нині живе український народ. Автор твердить: Революція гідності і війна з імперською Московією зробили наше населення нацією. Нацією не лише творців, а й самоорганізованих громадян, воїнів-добровольців, самовідданих волонтерів.
Світло й пітьма, любов і ненависть, усесвітнє добро і всесвітнє зло зійшлися в кривавій битві на біблійному полі бою, яким є Україна. Книжка — саме про це, і її не можна читати без хвилювання.
Довго виношувана в потворній свідомості господарів кремля їхня гібридна (тобто гібридів-зомбі, а по-українськи — нелюдів) війна є по цей бік фронту нашою національно-визвольною війною.
Автор переконаний: годі Україні зазнавати трагедій, вона приречена на перемогу та процвітання.
Кожен фрагмент книжки-панорами — мов спалах осмислення глибинних процесів у Європі, в Україні й Росії.

Майдан гідності! (Пам’яті «Небесної сотні») / упорядник С. Козак. — К.: Літ. Україна, 2014. — 204 с. — (Б-ка газ. «Літ. Україна». — 2014. — № 9
Пропонований читачеві збірник матеріалів присвячено одній із найбільш знакових подій в історії української державності — Євромайдану. Розпочавшись як громадянський рух за європейське майбутнє України, що опинилося під загрозою внаслідок незаконних дій урядовців, Євромайдан переріс у масштабну національну Революцію Гідності. Символом самовідданості для всіх українців стали герої «Небесної сотні» — найкращі сини і доньки України, які поклали свої життя у боротьбі за самовизначення нації.
Протягом трьох місяців увага вітчизняних та світових засобів масової інформації була прикута до Євромайдану. Українські письменники, науковці, публіцисти, дипломати активно осмислювали революційні події, давали їм моральну та фахову оцінку, розмірковували про значення суспільних змін для культури і націотворення.
Збірник містить список героїв, полеглих за Україну, а також звернення інтелігенції, матеріали з хронології Євромайдану, аналітичні статті, відгуки на знакові події листопаду 2013 — лютого 2014 років, а також до теми російської агресії в Криму.

Героям слава! / упорядники С. Козак, Ю. Пригорницький. — К.: Літ. Україна, 2014. — 100 с.
Ця книжка відправляється на фронт.
Трохи паперу. Трохи друкарської фарби. Безмір емоцій, мудрості, доброти, синівської любові до Неньки-України.
Для перемоги цього досить.
Ворог — самообдурений, знавіснілий і примітивний, утім, озброєний до зубів. Проти нього — правда, любов і Бог.
Для перемоги цього досить.
Це — перша книжка в історії України, що впорядкована для фронту й відправлена на фронт. Перша, яку передає не військове відомство, а звичайні, мирні люди — волонтери.
Тут найкращі рядки із сердець найкращих поетів. Для святих воїнів жорстокої війни.
Для перемоги цього досить!
Імена і дати: літ. календар / упоряд. С. Козак, Т. Синьоок. — К.: Літ. Україна, 2012. — 170 с.: іл. — Бібліогр.: с.151—169.

 У цій книжці, упорядкованій за хронологічним принципом, представлено головні літературні дати 2012 року. До видання ввійшли не лише ювілеї, а й коротка інформація про класиків української літератури, знаних сучасних письменників та найзнаменніші події культурного життя України новітнього періоду. Отож книжка може слугувати як своєрідним довідником, так і літературним календарем. Вона стане в пригоді не лише у 2012 році, а й може бути основою для укладання подібних календарів наступних років. Видання буде корисним редакціям газет і часописів, учителям і керівникам шкіл, музейним працівникам, а також усім тим, хто планує роботу, спираючись на хронологію головних літературних дат.
  Козак С.Б. Волинська літературна еміграція: короткий біобібліогр. довід. / С.Б.Козак. – К. : Укр. письменник, 2012. – 96с.

До книжки увійшли відомості про письменників української еміграції – вихідців з теренів Великої Волині й тих, хто фактами біографій був тісно пов’язаний із цим краєм (нині – Волинська, Рівненська, частини Житомирської, Тернопільської та Хмельницької областей). За кожним з імен – особлива доля непересічної особистості, яка, перебуваючи в умовах еміграції, знайшла можливість через слово і творчість наблизитися до материзни, єднатися з отчою Волинню, з рідною Україною. Видання стане в пригоді учителям і учням шкіл, коледжів і гімназій, а також усім, хто цікавиться волинезнавством та історією української діаспори.Віртуальна виставка нових надходжень

 " Жіночі голоси в літературі"Роздобудько І. Одного разу… : роман / І. Роздобудько ; передм. Л. Ворониної. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 224с. : іл. 

Це книжка про життя. Радянське дитинство, студентська молодість, похмурий період «заробляння грошей» у 90-х, дитячі спогади про бабусине «абалдєнне» пальто і сукню, яку та шила для поїздки в Китай до дідуся. А ще про те, що ніколи не треба здаватися, треба мати власну думку й відстоювати її, допомагати тому, кому гірше, і радіти життю. Кожен знайде в ній щось для себе, про себе. Вона і для молодих — аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і... коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали своє — таке довге! — життя. І зрозуміли, що воно — прекрасне.Роздобудько І. Якби : роман / І. Роздобудько. – 2-ге вид., стереотип. – Х. : Книжковий Клуб  «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 256с.


Якби можна було повернутися в минуле і щось змінити — хто про таке не мріяв? Навіть успішній журналістці й начебто щасливій дружині Ніці є що виправити. Є дівчинка з понівеченою психікою, є хлопчик, для якого життя скінчилося зарано. То вона сама — Ніка, що й досі затинається, — і її друг, загиблий в автокатастрофі. Щоб зустрітися з ними, не треба вигадувати машину часу — досить просто увійти до свого старого під`їзду...
Ні, вона не з`їхала з глузду, то лікар порадив: вона ж хоче працювати на телебаченні! Чи чого вона насправді хоче? Урятувати товариша своїх дитячих ігор? Або у 80-х, у добу дефіциту, стати в чергу за справжнім коханням?

Роздобудько І. Подвійна гра в чотири руки : роман / І. Роздобудько ; передм. В. Марченка ; худож. А Печенізький – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 224 с. : іл.

Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароплава «Цариця Дніпра». Десь на його палубі серед респектабельних пасажирів зачаївся вбивця… Не вагаючись, відчайдушна дівчина вирушає у смертельно небезпечний круїз. Під підозрою всі! Та не всі виживуть…
Роздобудько І. Все, що я хотіла сьогодні. Лікарняна повість / І. Роздобудько ; передм. Л. Ворониної. – 2-ге вид., стер. – Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 240 с. : іл.

Два твори в одній книзі!
Цей сонячний день — останній день її життя, й вона мусить присвятити його собі... Що вона зробить, якщо вона — звичайна молода жінка, життя якої замкнено на простих і зрозумілих речах: дім, робота, чоловік? А всі мрії, бажання і почуття давно вкрилися кригою?
Може, цей останній день стане для неї першим?
             

           Талан С. Розколоте небо : роман / С. Талан ; передм. О Хвостової. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 352 с.

Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати… Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі?  Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?                

          Талан С. Помилка : роман / С. Талан ; передм. Ж. Куяви. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 336с.     
Багато років тому Вероніка пообіцяла подрузі, яка помирала, що не залишить її новонароджених малюків, Тимура і Діану. Але обіцянки не виконала… Сплинули роки. Її єдиний син став наркоманом. Що це, кара за помилки минулого? Як урятувати сина? І чи можна спокутувати провину перед покинутими дітьми?Талан С. Не вурдалаки / С. Талан ; передм. К. Романченко. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 304с.
Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя — відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки... Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих...
Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима — то тепер вони вурдалаки?
Горору не буде — буде війна — війна за людську гідність і право на спокійну старість...

        Хома А. Лемберг. Під знаменами сонця : роман / А. Хома ; передм. В. Гранецької. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 304с.
Що може бути спільного між паничем і злидарем, аристократом і авантюристом?
Несподівано для самого себе запеклий львівський злодій Мар`ян Добрянський рятує від бандитів шляхтича Яна Губицького. Вдячний панич запрошує дивного збавителя до свого маєтку. Та чи знає він, що його гість понад усе жадає помсти? Хто ж насправді цей Мар`ян?
Але доля недарма з`єднала дві дороги, і ось уже жорстокий розбишака та розпещений аристократ мандрують поза законом, намагаючись зрозуміти правду один про одного — і про самих себе. Долаючи разом усі перешкоди, нерозлучні вороги мусять відкрити темні таємниці минулого та зрозуміти, що у світі є речі, важливіші за помсту, а істинна дружба — сильніша за ненависть...


            Печорна О. Фортеця для серця : роман / О. Печорна ; передм. Н. Шевченко. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 368 с.

Після загибелі батька та зникнення матері маленька Леся Райська  опинилася в селі у бабусі, яка була їй не дуже рада. Дівчинка вірила, що колись мама повернеться… Єдиною втіхою самотньої дитини стало малювання – Леся мала неабиякий хист … але ніхто в селі цього не розумів. Уже доросла, Леся залишилася так само нетутешньою для односельців. Вона вміла намалювати сніг, дощ і найзаповітнішу мрію – та не могла стати для них більш зрозумілою. Одне слово – художниця! Та доля веде дівчинку тільки їй одній знаними шляхами, і рано чи пізно до Лесі прийде і радість визнання, і справжнє кохання, і сенс життя…
            Белімова Т. Київ.ua : роман : / Т. Белімова ; передм.  С. Філоненко. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», -2013. – 256 с. 
 
Із «золотої клітки», до якої її, наче птаху, посадив чоловік, Альона намагається вирватися на свободу. Єдиний спосіб втечі – це мережа Інтернет, де майже кожен співрозмовник бачить у ній те, на що давно не звертає уваги її чоловік. Та навіть нові віртуальні друзі не допомагатимуть, адже це просто не їхня проблема… Чи може вона знайти бодай частину того щастя, на яке заслуговує? 
              Троян М. Обліковець : роман / М. Троян ; передм.  Н. Шевченко. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. -  288с.

Хто такий той дивний обліковець і чому він обрав для опіки 18-річну Мілу? У світі нематеріальному обліковці людських душ – найзагадковіші постаті. Їм суворо заборонено втручатися у життя своїх опіканців. Їхня мета – вести облік радощам і жалям. А потім усе переводити у гроші. Навіщо – питання, на яке жоден з обліковців не знає відповіді. Та що станеться, коли цей світ і світ потойбічний перетнуться і людина зможе побачити свого обліковця?


         Денисенко Л. Калейдоскоп часу / Л. Денисенко ; передм. Т. Щербаченко. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 320 с.

Люди люблять прихилятися одне до одного… До власних спогадів, снів і мрій. Але понад усе люди прихиляються до часу й віку. Певно, ЧАС частіше за Бога отримує різні рахунки від людей. Імовірно, до ВІКУ людина виставляє безліч претензій.
Усім нам, незалежно від віку, хочеться, щоб наші історії закінчувалися щасливо та розпочиналися інші.
Саме про стосунки з часом і віком ідеться у цій збірці, що містить легкі й іронічні оповідання та комедійну драму «24:33:42».Романчук Л. Цвіте терен. Книга перша. Панна Оляна. Книга друга. Срібний хлопчик : роман / Л. Романчук. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2015. – 464 с.

Цей роман у чотирьох книгах — іще одна сповідь серця, натхненний псалом любові земній і любові небесній. Коли твориш чудо, маєш нести відповідальність. Пісня пісень лунає музикою лиш у дуеті!

        Романчук Л. Цвіте терен. Книга третя. Білий ангел. Книга четверта. Тернове вино : роман / Л. Романчук. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2014. – 504 с.

«Ти не хочеш співати у терні один... Хор тернових птахів співає реквієм коханню. ...Я знаю, колись ти повернешся, прийдеш і попросиш краплю води, щоб не висохло джерело у пустелі нелюбові. Попросиш краплю вина, і мої вірші перетворяться на червоне чорнило, яким пишемо у серцях. Попросиш крихту хліба, і знайдеш поживу на сторінках цієї книги, щоб не загинуло в тобі хлопченя, яке жило за сонцем і кохало за місяцем. Залишаю тобі себе, щоб знав — не самотній у світі.»
Куява Ж. Дерево, що росте в мені : роман / Ж. Куява ; передм. В. Лиса. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 224 с.
           
Кожна людина має душевний стрижень який є основою її особистості. Таке собі живе дерево яке росте десь у глибині. І це дерево можна виростити й дочекатися плодів… а можна й убити. Чеслава не одразу зрозуміла що їй несила жити зраджуючи себе. Мабуть для того їй потрібно було знести втрату коханого зраду та болісну образу… Але так чи інакше щастя чекає на кожного з нас. Треба тільки набратися терпіння.

Гуменюк Н. Енна. Дорога до себе : роман / Н. Гуменюк ; передм. В. Шовкошитного. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 256 с.

Вона – Енна. Самим своїм існуванням вона руйнує усталені, хибні шаблони людства. Це – розповідь про дівчину, яка мимоволі стала піддослідним «матеріалом» химерного лікаря-науковця, однак, попри все, зуміла зостатися собою – чуйною та людяною, зберегла своє минуле та захистила майбутнє.Гуменюк Н. Коханий волоцюга : збірка оповідань / Н. Гуменюк ; передм. Г. Вдовиченко. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 224 с. : іл.

Вісім маленьких повістей про кохання. Вісім простих історій, що поцілять у сааме серце, пройдуть наскрізь і залишать по собі спогади … Спогади про своє. Бо в кожного з нас є історія, переживши яку розумієш, що вже ніколи не будеш таким, як раніше. А якою вона булла – запаморочливо щасливою чи пронизливо болісною або тою та іншою одночасно, - мабуть, не так уже й важливо. Важливо, що вона привела тебе до себе.

Ніколи в серці не зітреться суворий карб тих днів і тих подій

  Розділ І.   Священні місця і дороги якими на подвиги йшли


       


Війна... Найбільш скорботна подія 20-го століття, одна з  найболючіших ран людства.  Для наших людей  вона стала Великою Вітчизняною. Ця війна була одна на всіх. І у  кожного своя. Всі розуміли,що воюють на смерть за Батьківщину, за право на життя своїх дітей, онуків і правнуків. І кожний бачив  війну  по-своєму. З окопу. На  марші. У шпитальній палаті. З борту літака. У перископ  підводного човна. Крізь проріз прицілу. Тих поглядів - мільйон.

      


Мабуть, неможливо розповісти все про Велику Вітчизняну. Бо її історія – це доля кожного, хто її пережив і пам’ ятає. Сьогодні  сторінки народної книги  заповнюються новими подробицями – свідченнями тих, у чиїй долі вона була. Разом з ними знову згадуємо, як це було…

Камінь-Каширський  район // Історія міст і сіл УРСР: Волинська область.- К., 1970.- С.246-270.

   Трагічні події воєнного лихоліття на Камінь-Каширщині знайшли відображення в даному виданні.Камінь-Каширський район // Книга Пам’яті України : Волинська область : у 3т.- Львів,1995.-Т.1.- С.338-431.


Світлій пам’яті наших земляків, які ціною власного життя відстояли свободу і незалежність Батьківщини, рідного народу, присвячено цю книгу. На її сторінках – прізвища кількох сотень жителів Камінь-Каширського району, що полягли в боях з ворогом, померли від ран, були розстріляні чи пропали безвістив роки воєнного лихоліття.
Камінь-Каширський район // Книга скорботи України : Волинська область : у 3 т.- Луцьк, 2006.- Т.1.- С.406-532.Книга містить відомості про жителів різних національностей, які проживали в районі та загинули в роки Великої Вітчизняної війни в кривавих акціях, розстріляних, повішених, замордованих у фашистських тюрмах та концтаборах, знищених в’язнів гетто, тих, хто став жертвою міжнаціональних конфліктів.Денисюк В.Т. Роки -воєнного лихоліття / В.Денисюк // Денисюк В.  Літопис Камінь-Каширщини / В.Денисюк.- Луцьк, 2001.- С. 87- 130.


Трагічною сторінкою ввійшла війна 1941-1945 років в історію Камінь-Каширщини.  Про ті героїчні сторінки ви можете дізнатися з цього розділу даного видання.


Денисюк В. Камінь-Каширський район / В.Денисюк // Денисюк В. Визволення Волині від фашистських окупантів.60 років / В.Денисюк.- Луцьк,2004.- С.21.  Дана книга містить відомості про визволення населених пунктів  Камінь-Каширського району від фашистських загарбників.

 
Кондратович О. Окупаційні випробування / О.Кондратович // Кондратович О. Кримно  і Брониця : минувшина та сьогодення / О.Кондратович.- Луцьк, 2011.- С.86-91.


Розділ  розкриває  непрості сторінки поліського села Кримне Камінь-Каширського району на Волині в роки Великої Вітчизняної війни.


        
Кондратович О. Чорні дні окупації / О.Кондратович // Кондратович О. Нуйно : на  скрижалях  історії і сьогодення / О.Кондратович.-Луцьк, 2006.- С.34-40. Друга світова війна  чорним крилом опалила  і село Нуйно. Правдиве відображення найзначиміших подій, що  трапилися в роки війни на шляху мешканців села  висвітлено в розділі даної книги.  
Деркач О. Рух опору на Поліссі в роки  Великої Вітчизняної / О. Деркач // Полісся.- 2011.- 14 трав.- С.3.

Історія в документах // Полісся.- 2003.- 10 черв.- С.2.


Пташник Б. Табір пішов у небо: [ у селі Видерта  відкрито пам’ятник знищеним у 1943 році ромам] // Полісся.- 2004.- 5 жовт.- С.2.

Денисюк В. Стражденна пам’ять села Грива / В. Денисюк // Полісся.- 2001.- 22 трав.- С.7.


Хроніка воєнних років свідчить про стражденну долю села Грива,яке зазнало важких втрат…
  


 Лист з фронту  Мельника Костянтина Сергійовича (м.Камінь-Каширський)Розділ 2. Історія болить як давня рана                                                                                    Давно відгриміли останні залпи гармат, зарубцювались на


                                                               деревах рани від куль і осколків, обвалились партизанські

                                                                                   землянки, зсунулись окопи, позаростали криваві стежки,


                                                                                   відновились міста і села… Ми повинні пам’ятати про кожну


                                                                                   конкретну людину тієї епохи, вникати в подробиці їх спогадів,


                                                                                   переживань, поворотів долі.


 

Вахарик Н. Німеччина діда Олександра : [ спогади остарбайтера] / Н.Вахарик // Полісся.- 2005.- 19 квіт.- С.3.   Приходько Т. Мені здається, я щойно починаю жити / Т.Приходько // Полісся.- 2010.-  25 груд.- С.3.
Савончик В. Визволителям Волині п’ять салютів / В. Савончик // Полісся.- 2004.- 30 берез. - С.3.
Сусик.В. Не ржавіють осколки в тілі ветерана / В. Сусик // Полісся.- 2009.- 15 серп.- С.2.
Сусик В. Всього було на тій війні… / В.Сусик // Полісся.- 2010.- 20 квіт.- С.2.

                                                                                    


 


 
Полісся. – 1985. – 26 квіт.


Розділ З  Війна була в жіночій долі
                                                  Жінка ніколи не вписувалась у війну, бо війна-справа не

                                                             жіноча.Де брали жінки силу, щоб витримати всі жахіття війни?


                                                              Певно в своєму прихованому потенційному материнстві. Вони


                                                             у собі носили опір обставинам, і це робило їх безстрашними…  Сусик В. Життєві випробування  Феодосії Дмитрук / В.Сусик//Полісся.- 2011.-

                  22 лют.
Круті повороти долі осівчанки Марії

Розділ 4  Забрали вас з собою журавлі і ви назавжди розпрощались з нами

Святкування дня Перемоги в м. Камені -Каширському, 2011 р.Обеліск Слави. м.Камінь-КаширськийІнтернет ресурси на сторінках: kamrada2008@ukr.net; kammus@ukr.net
44500, м.Камінь-Каширський, вул..Ковельська ,31


Центральна районна бібліотека


(03357) 23155Немає коментарів:

Дописати коментар