сторінка методиста

      26 березня 2021 року у Волинській обласній бібліотеці для дітей відбулося урочисте свято нагородження переможців обласного конкурсу юних казкарів "Казку складаю сам". За активну участь у конкурсі нагороджено Подяками управління культури з питань релігій та національностей Волинської ОДА юних читайликів Поліну Кошелюк (бібліотека-філія с.Осівці), учнів 3 класу (кл. керівник С.І.Дем'яник) - бібліотека-філія с.Грудки.












    28.01.2021р.  В районній бібліотеці для дітей відбулася дегустація новинок літератури, отриманих за програмою "Поповнення бібліотечних фондів" у 2020 році Українського інституту книги. Фонд книгозбірні поповнився  на 510 україномовних книжкових видань для дітей. Представлення новинок відбулося  у формі книжкового фуршету: "Пізнавальне асорті", "Смаколики для дітей", "Романтичний фреш", "Фантастичний десерт".








                               



29.10.2019р.
   Урочиста подія відбулася в стінах Волинської обласної бібліотеки для дітей - нагородження переможців обласної літературної вікторини "Душею журавліла до Волині",  присвяченої 170-річчю від дня народження Олени Пчілки. Перемогу здобули  юні читачі Камінь-Каширської централізованої бібліотечної системи:
                           1- е місце
  Антоніна Чоп - учениця 5 кл., бібліотека -філія с. Осівці;

                           3-є місце
 Анна Корецька - учениця 2 кл., районна бібліотека для дітей.

    Вітаємо і щиро радіємо успіхам переможців і бажаємо не зупинятись на досягнутому. Беріть участь у конкурсах, шукайте, фантазуйте, доводьте і переконуйте, що ви - справжні поціновувачі і шанувальники книги.

   






                                         

Бібліотеки-філії сіл Карасин, Осівці,  вибороли перемогу в обласному творчому конкурсі "Герої серед нас":
                                             - Дем'яник Аліна - бібліотека-філія с.Осівці-



 - Обласному конкурсі юних казкарів "Казку складаю сам" :
Амбращук Софія - 2 місце серед учнів 5-9 кл. (бібліотека-філія с.Карасин, 7 кл.) ;
- Кошелюк Поліна - 2 -е місце  серед учнів 1-4 кл. (бібліотека-філія с.Осівці, 4 кл.).


                                             
                                                               Щиро вітаємо переможців!!!

 19,20,26 жовтня 2017р. на базі центральної районної бібліотеки  проведено практикум по впровадженню Універсальної десяткової класифікації для сільських бібліотек-філій.
    







  03.08.2017р. Лабораторія професійної майстерності "Бібліотека. Влада.Час: практика співпраці" за участі бібліотечних працівників сіл Карасин, Карпилівка, Стобихівка, Качин, Грудки, Гута Камінська, Залісся, Осівці, Нуйно,  відбулася на базі бібліотеки-філії с.Сошичне.
  Про перспективи існування об'єднаної територіальної громади Сошичне поділився сільський голова Ігор Васильович Волосюк.
   Учасниками художньої мамодіяльності сільського будинку культури увазі присутніх була представлена літературно-музична композиція "Чарівні звуки, рідне слово" в рамках якої звучали поетичні твори вчителя-словесника Сошичненської ЗОШ І-ІІІ ст. Фіц Любові Степанівни.
 







                                      


    "Вчимося у колег" - бібліовізит.
 28 липня 2017 року  з творчим візитом ми завітали до бібліотеки-філії с.Фаринки, під час якого мали можливість ознайомитися з діяльністю книгозбірні, яку представила бібліотекар Надія Іванівна Снопик.
     Під час зустрічі колеги обмінялися думками щодо діяльності публічних бібліотек у реаліях сьогодення та підвищення їх ролі в житті громад.
     Підводячи підсумок побаченого  бібліотечні працівники подякували Снопик Н.І.
за гарну працю, за можливість відвідати книгозбірню та відзначили ефективність таких візитів щодо обміну досвідом та підвищення фахового рівня.









       10.08.2016р. Лабораторія професійної майстерності "Досвід кожного - багатство всіх" за участі бібліотечних працівників сіл Видерта, Воєгоща, Ворокомле, Грудки, Гута Камінська, Залісся, Клітицьк, Мельники-Мостище, Мостище, Острівок відбулася на базі бібліотеки-філії с.Осівці.
   Перед присутніми виступив сільський голова А.В.Михалик.




   Завідувач бібліотеки-філії с.Осівці Сотник Л.С. запропонувала колегам перегорнути сторінки творчості І.Я.Франка  на тему: "Тричі мені являлася любов". Під час заходу були використані: документальний фільм про життя і творчість письменника"Обличчя української епохи", відеоролики пісень на слова І.Я.Франка, звучали пісні у виконанні учасників сільського будинку культури.


       
  Бібліотечні працівники мали можливість ознайомитися з кращими зразками сучасної української літератури, виставкової діяльності бібліотек переглянувши презентації "Коронація слова",


 "Виставкова діяльність публічної бібліотеки: від традицій до інновацій" (провідний методист Н.Дейнека).

 Увазі присутніх було запропоновано перегляд буктрейлерів на книги С.Талан "Помилка" та Н.Гуменюк "Коханий волоцюга".



   Заняття в лабораторії професійної майстерності стало майданчиком для спілкування, обміну досвіду та креативних ідей.

 "Сільська бібліотека:соціальні пріоритети розвитку" - творча лабораторія.

      20.07.2016 року базою проведення заняття творчої лабораторії стала бібліотека-філія с.Тоболи (завідувач бібліотеки С.А.Філюк) гостями якої були завідувачі бібліотек-філій сіл Пнівне, Грудки, Осівці, Соснівка, Нові Червища, Старі Червища, Рудка Червинська, Боровне, Оленине.
      Увазі бібліотечних працівників було запропоновано:
- "Навчання пошуку нестандартних, перспективних форм роботи"- (консультація,провідний методист Н.Дейнека);
- "Виставкова діяльність публічної бібліотеки: від традицій до інновацій" (презентація, провідний методист Н.Дейнека);
- "Книжковий дощик" (з досвіду оформлення виставки-інсталяції, бібліотека-філія с.Нові Червища);
-  "А пташки про літо мріють"- (бібліопікнік, з досвіду роботи районної бібліотеки для дітей );
- "Україно, ти для мене - диво!" - (літературно-музична композиція, бібліотека-філія с.Тоболи).
  Підводячи підсумок побаченого, директор ЦБС Н.Мельницька висловила слова подяки на адресу працівників культури с.Тоболи за гарну співпрацю і побажала всім присутнім втілення творчих ідей.










 "Вчимося у колег" - бібліотечний візит.

   13 липня 2016 року працівники бібліотек-філій сіл Бузаки, Мельники-Мостище, Краснилівка, Добре, Хотешів, Видричі, Нуйно, Сошичне, директор ЦБС Мельницька Н.В., провідний методист Дейнека Н.П. завітали з  візитом до бібліотеки-філії с.Теклине, під час якого мали можливість ознайомитися з діяльністю книгозбірні, яку представила бібліотекар Наталія Миколаївна Романюк.
     Під час зустрічі колеги обмінялися думками щодо діяльності публічних бібліотек у реаліях сьогодення та підвищення їх ролі в житті громад.
     Підводячи підсумок побаченого  бібліотечні працівники подякували Романюк Н.М. за гарну працю, за можливість відвідати книгозбірню та відзначили ефективність таких візитів щодо обміну досвідом та підвищення фахового рівня.











15.10.2015р. "Бібліотека - центр спілкування та розвитку творчих нахилів користувачів" (творча лабораторія)
      Працівники бібліотек-філій сіл Грудки, Осівці, Воєгоща, Пнівне, Волиця, Соснівка, Тоболи, Рудка Червинська, Оленине і Боровне взяли участь у творчій лабораторії, яка була проведена на базі бібліотеки-філії села Нові Червища.
      Завідувач бібліотеки-філії Любов Макарівна Цьопич презентувала свою діяльність у вигляді слайд-шоу.

      Сільський голова Л.П.Куницька ознайомила присутніх з життям громади села і відмітила, що сьогодні бібліотека на селі є одним із головних осередків культурного життя громади, без участі якої не відбувається жодної мистецької чи культурної акції. Завідувач бібліотеки-філії постійно у пошуках нових форм і методів роботи, відкрита новим віянням у громадсько-культурному житті району.


      Переможець районного та обласного конкурсу "Кращий читач 2015", учасниця фестивалю дитячого читання, організованого громадською організацією форуму видавців у Львові, учениця 7 класу Анна Філюк презентувала присутнім свою роботу "Львів - Книгоманія 2015 ".

     Від імені колег про побачене і почуте висловилася завідувач бібліотеки-філії с. Воєгоща К.Я. Мельник.

     Директор ЦБС Н.В. Мельницька підвела підсумки і наголосила, що такі заняття сприяють професійному зростанню, впровадженню кращого бібліотечного досвіду, поліпшенню обслуговування своїх користувачів, зміцненню ділових та творчих взаємозв'язків з місцевою владою, громадськими, навчальними, культурними закладами.


      Завершилось заняття творчої лабораторії своєрідним флешмобом "Бібліотека - це...", "Я люблю читати, бо...", під час якого присутні висловили свої думки про те, яку роль в їх житті відіграє бібліотека та читання.






 23.07.2015 р.  "Сільська бібліотека - нові можливості, нова якість обслуговування" -  під такою назвою на базі бібліотеки-філії с.Качин пройшла творча лабораторія бібліотечних працівників  сіл Карасин, Карпилівка, Радошинка, Стобихівка, Нуйно, Сошичне, Залісся, Грудки, Осівці, Нові Червища.
        Учасники заняття ознайомились з діяльністю сільської книгозбірні, про яку розповіла  господиня закладу - завідувач бібліотеки Наталія Павлівна Нагурнік.


    Із вступним словом до присутніх звернувся сільський голова Войтюк Олександр Миколайович, який  розповів про історію села Качин, його соціально-культурний розвиток, співпрацю з місцевими закладами культури.


   Учасники заходу мали можливість переглянути усний журнал "Сторінками мужності та патріотизму українського народу" за сторінками:
- "Україна - суверенна держава";
-"Українці - нація патріотів";
-"Ти - наш герой";
- "Надійна зміна";
- "Ми - громадянини світу".
Усний журнал був підготовлений і проведений завдяки тісній співпраці заступника директора з виховної роботи Качинської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальчук Світлани Василівни та учнів місцевої школи. Захід залишив багато гарних вражень у запрошених гостей з району.





     Роботу лабораторії продовжила творча дискусія "Бібліотека: новий формат діяльності", модераторами якої були Н.Мельницька- директор ЦБС та Н.Дейнека - провідний методист.
Було переглянуто віртуальну виставку "Жіночі голоси в літературі" та буктрейлери на книги Н.Гуменюк "Коханий волоцюга" та С.Талан "Помилка".
     Бібліотечні працівники  у своїх виступах  підкреслили, що сьогодні бібліотеки повинні бути як ніколи близькі до населення,знаходити нестандартні, творчі, цікаві, перспективні форми роботи, а всі складові діяльності книгозбірні мають бути спрямовані на створення її позитивного іміджу. Такі заняття  сприяють не лише професійному зростанню, обміну досвідом, а й є майданчиком для тісного спілкування.






     17.07.2015р. група працівників бібліотек-філій  сіл Бузаки, Мельники-Мостище, Мостище, Теклине, Хотешів відвідали з бібліовізитом бібліотеку-філію села Добре.
     Давидюк М.М. - головний бухгалтер сільської ради ознайомив присутніх з життям громади, розвитком інфраструктури села.
      Куцик Н.І.- завідувач бібліотеки-філії поділилась досвідом співпраці книгозбірні з установами, які функціонують на території сільської ради, розповіла про культурно-просвітницьку роботу бібліотеки-філії  та  використання різноманітних форм обслуговування жителів села книгою.
     Мельницька Н.В. - директор ЦБС, акцентувала увагу присутніх на тісну співпрацю бібліотечних установ з органами місцевого самоврядування, адже лише за умови уваги  і підтримки місцевих органів влади бібліотека на селі є справжнім осередком культури.
     В кінці візиту бібліотечні працівники обмінялися враженнями про почуте і побачене, а побажання було одне - проводити такі заходи і надалі, адже  саме такі форми спрямовані на поширення творчих ініціатив бібліотечних спеціалістів.








    Відповідно до календарного плану підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників у Рівненському центрі підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв пройшли навчання працівники Камінь-Каширської ЦБС:
- 15-19 червня 2015р. бібліотекар І кат. центральної районної бібліотеки Шульган Г.Г., тема навчання "Інноваційні процеси в організації обслуговування користувачів бібліотеки за умови інформатизації суспільства".



 - 22-26 червня 2015р. завідувач бібліотеки-філії с.Нові Червища Цьопич Л.М., тематика навчання "Інноваційни зміни в бібліотеці на основі проектного та кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек".



 Працівниками були підготовлені презентації за однією з актуальних тем, пов'язаних з виконанням посадових обов'язків.


21.11.2014р.
"Робота бібліотекаря:досвід, пошук, проблеми"

 Засідання творчої лабораторії на тему "Робота бібліотекаря: досвід, пошук, проблеми" відбулося на базі бібліотеки-філії с.Пнівне. Гостями книгозбірні були бібліотечні працівники сіл Брониця, Воєгоща, Соснівка, Фаринки, Тоболи, Старі Червища, Нові Червища, Рудка Червинська, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми С.В.Трикош, провідний методист Н.П.Дейнека.



На розсуд колег завідувач бібліотеки-філії  Данилюк В.М. представила народознавчу годину "На хустки Україна багата і цвітуть на них бережки", в якій взяли участь користувачі бібліотеки- учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Пнівне



 Про роль сільської бібліотеки в соціокультурній інфраструктурі села доповів сільський голова С.М.Ковальчук.


 Учасники зібрання обговорили методику проведення народознавчої години, висловили своє бачення організації проведення даного заходу, проаналізували тематику та можливість більш ширшої популяризації книг  народознавчого характеру та удосконалення  декламаторських навичок, відповіли на питання анкети. 




 Учасники творчої лабораторії висловили пропозиції і побажання районним методичним центрам щодо розробки тематики методично-бібліографічних матеріалів на 2015 рік  та проведення  у наступному році  таких виїздних занять на базі бібліотек-філій сіл Нові Червища, Тоболи, Карасин.


13.11.2014р.
Роль методичної служби у сприянні інноваційному розвитку бібліотек (обласний семінар методистів)

12 листопада 2014р. Камінь-Каширська районна централізована бібліотечна система стала базою проведення обласного семінару методистів центральних районних (міських) бібліотек.
            Учасники семінару мали можливість ознайомитися з діяльністю бібліотеки-філії села Воєгоща. Завідувач бібліотеки-філії Катерина Якимівна Мельник через мультимедійну презентацію розкрила основні напрями діяльності своєї книгозбірні. Виконувач обов'язків сільського голови Жданюк О.Д. ознайомила присутніх з установами, які функціонують на території Воєгощанської сільської ради, перспективами розвитку та досягненнями сільської громади.






 Учасники семінару відвідали районну бібліотеку для дітей. Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Трикош С.В. познайомила присутніх з діяльністю відділів РДБ, з інноваційними формами роботи та можливостями сучасної книгозбірні по задоволенню потреб дитини-користувача. 







 В роботі семінару на базі центральної районної бібліотеки взяли участь: Дмитрук С.О. - голова районної державної адміністрації, Сус В.І. - голова районної ради, Сидорчук Є.К. - начальник відділу культури РДА, Мельницька Н.В. - директор ЦБС, які охарактеризували перспективи розвитку галузі культури, зокрема бібліотечної сфери, розширення спектру інформаційних послуг для потреб громад району.


Під час круглого столу на тему "Методична служба як фактор впливу на діяльність і розвиток сільських бібліотек-філій" учасники семінару обговорили пріоритети вибору форм та методів методичної допомоги, планування роботи як інструмент дієвості публічних бібліотек, оцінювання роботи сільських книгозбірень через призму бібліотечної статистики.





16.10.2014р.
"Соціокультурна діяльність бібліотеки: від традиційного до інноваційного"(семінар бібліотечних працівників)

 Районний семінар бібліотечних працівників на тему "Соціокультурна діяльність бібліотеки: від традиційного до інноваційного" відбувся на базі бібліотеки-філії села Клітицьк. В роботі семінару взяли участь: Островський Б.С. - сільський голова, Сидорчук Є.К. - начальник відділу культури РДА, Мельницька Н.В. - директор ЦБС, Трикош С.В. - заступник директора ЦБС по роботі з дітьми, працівники сільських бібліотек-філій. З консультаціями виступили: провідний методист Дейнека Н.П., Трикош С.В. - заступник директора ЦБС по роботі з дітьми.
          "Бібліотека + громада: стратегія співпраці", під такою назвою в лабораторії досвіду поділились думками: Найдич Г.М. - завідувач бібліотеки-філії с.Бузаки, Цьопич Л.М. - завідувач бібліотеки-філії с.Нові Червища, Корольчук С.І. - завідувач бібліотеки-філії с.Клітицьк.
          Під час круглого столу на тему: "Бібліотека мрії. Бібліотекар, користувач, книга, бібліотека - якими їм бути?"учасники семінару обговорили актуальні моменти діяльності публічних бібліотек сьогодення.








   В рамках семінару здійснено бібліовізит у бібліотеку-філію сіл Нуйно. Бібліотечні працівники району мали можливість ознайомитися з діяльністю Пункту вільного доступу до мережі Інтернет, переглянути матеріали з блогу книгозбірні. 


 




   Під час бібліовізиту до бібліотеки-філії с.Залісся учасники семінару ознайомились з діяльністю книгозбірні, зустрілись з сільським головою Семенюком О.В.




30.09.2014р.
Професія освячена любов'ю (вереснева зустріч)

Ось уже шістнадцять років поспіль разом із численною читацькою аудиторією ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек, який символічно збігається із всенародним святом Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. це свято українського народу, кожного громадянина, якому бібліотека гарантує реалізацію права на інформацію, знання, обмін ідеями.
            Працівники бібліотечної справи - хранителі безцінних духовних та інтелектуальних скарбів, накопичених людством, чия діяльність є вагомою часткою культурного, освітнього та наукового потенціалу нації.
            Слова вдячності бібліотечним працівникам району звучали з уст Є.К. Сидорчук - начальника відділу культури, Н.В. Мельницької - директора ЦБС, С.В. Трикош - заступника директора ЦБС по роботі з дітьми, Н.О. Пась - директора народного краєзнавчого музею, О.П. Козік - в.о. директора РБК, Л.М. Цьопич - завідувача бібліотеки-філії с. Нові Червища за самовіддану і творчу працю, відданість і вірність професії.








Учасники зібрання відвідали Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки. 





  25.06.2013р.
 Семінар бібліотечних працівників на тему "Публічна бібліотека в інформаційному просторі місцевої громади" відбувся на базі бібліотеки-філії с. Видерта.



В роботі семінару взяли участь: Євчук М.А. - сільський голова, який ознайомив присутніх із досвідом соціального партнерства органу місцевого самоврядування та публічної бібліотеки.


 Мельницька Н.В. - директор ЦБС, наголосила, що однією із найважливіших соціальних функцій публічних бібліотек сьогодні є задоволення інформаційних потреб користувачів. Бібліотеки на селі є територією інформації, духовності та знань, адже вони є доступними і наближеними до місцевої громади.

     Під час семінару були надані консультації на теми:

  • "Використання різних форм інформаційного обслуговування в публічних бібліотеках" (Дейнека Н.П. - провідний методист);
  • "Організація читання сучасної дитини: на шляху до нової моделі" (Трикош С.В. - заступник директора ЦБС по роботі з дітьми);
  • "Роль бібліотеки у формуванні краєзнавчого інформаційного ресурсу" (Веремейчик Н.С. - бібліотекар першої категорії ЦРБ);


 "Робота бібліотек як інформаційних центрів громади" (лабораторія досвіду):

  • "Поєднання традицій та інновацій в довідково-інформаційному обслуговуванні користувачів" (Потапчук В.Л. - бібліотекар першої категорії ЦРБ);
  • "Бібліотека - інформаційний центр об'єднання громади" (Сільчук Т.О. - завідувач бібліотеки-філії с.Нуйно);
  • "Роль сільської бібліотеки у житті місцевої громади" (Малащук О.В. - завідувач бібліотеки-філії с.Видерта).
     Круглий стіл "Взаємодія з громадськістю як напрям діяльності публічної бібліотеки" піднімав питання комфортності обслуговування користувачів у книгозбірнях району, забезпечення документними ресурсами та впровадження в діяльність бібліотечних установ нових інформаційних технологій.



  Учасники клубу за  інтересами "Криниця" подарували учасникам семінару приємні хвилини відпочинку, представивши фольклорно-етнографічну композицію.



Немає коментарів:

Дописати коментар